مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:

مناسبت‌های مذهبی فرصت مناسبی برای امتداد همدلی مؤمنانه است

 مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: مناسبت‌های مذهبی فرصت مناسبی برای امتداد همدلی مؤمنانه است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی در جلسه‌ای که به صورت ویدئوکنفرانس با دبیران هم‌اندیشی دانشگاه‌های استان برگزار شد بوشهر ضمن تبریک ایام غدیر و بیان ویژگی‌های این روز بزرگ اظهار داشت: طبق آیه "یا ایهالرسول بلغ ما انزل الیک من ربک فان لم تفعل فما بلغت رسالته" می‌توان فهمید که ابلاغ این مأموریت مساوی با ابلاغ کل دین است و انحراف از غدیر انحراف از همه دین است و در کلمات بزرگان مطرح شده که غدیر الگوی سیاست، اخلاق، اقتصاد و همه حکومت‌ها تا ابد است.
وی تصریح کرد: امروزمی بینیم جوامع بشری با پیشرفت در مسائل اقتصادی و به خاطر دوری از غدیر دچار بحران می‌باشند و انقلاب اسلامی ایران که به وسیله فقیه مجاهد پایه‌ریزی شد و به وسیله مردم به پیروزی رسید و قطبی شد در برابر شرق و غرب، در حقیقت زائیده و تداوم ولایت است و با پشتوانه ولایت این نظام پایه‌ریزی شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی گفت: انقلاب اسلامی در واقع مولود غدیر است، بر همین اساس باید مسئولین و مردم، زندگی‌شان و دیگر مسائل مانند امور فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را بر اساس الگوی غدیر مطابقت داده و از مبنای آن پیروی کنند و این خلأهایی که در ابعاد مختلف فرهنگی سیاسی اقتصادی و اجتماعی کشور وجود دارد اگر در مواجهه با آن به مسئله غدیر توجه خاصی می‌شد امروزه شاهد این همه مشکلات در جامعه نبودیم و ما هر چه از غدیر فاصله داشته باشیم مشکلات بیشتر خواهد شد.
وی بیان کرد: در این ایام کرونایی که جامعه ما دچار مشکلات اقتصادی است فرصت خوبی برای امتداد همدلی مؤمنانه ملت و رسیدگی به خانواده‌های مستضعف و نیازمند است که همین همدلی و مواسات زمینه‌ساز تقویت امید در جامعه است.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: مناسبت‌های مذهبی همچون دهه ولایت و به خصوص ایام عزاداری سید و سالار شهیدان بهترین فرصت است که با حضور در چنین مناسبت‌ها و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و اهمیت مسئله انفاق و احسان و اطعام کریمانه غدیر و استکبارستیزی و استقامت در راه حق که از مهم‌ترین پیام‌های غدیر نیز هست بتوانیم به تمام جهانیان این پیام را مخابره کنیم که باید فقط به خدا توکل کنیم.

کلمات کلیدی
تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *