معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

نهضت جهادی همراه بیمار در ایام کرونا مایه عزت اسلام و آبرو برای انقلاب اسلامی‌ شد

معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حرکت وصف‌ناپذیر و ماندگار نهضت جهادی همراهان بیمار در ایام کرونا مایه عزت اسلام و افزایش آبرو برای انقلاب اسلامی ایران شد

حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی در آیین اختتامیه مرحله نخست نهضت جهادی همراهان بیمار در استان بوشهر گفت: ایثار و همدلی طلاب و روحانیون با حضور بر بالین بیماران کرونا و انجام خدمات داوطلبانه به‌عنوان همراه بیمار وصف‌ناپذیر است.
حسینی با ابراز تقدیر و تشکر از تمامی عواملی که از رزمایش قرارگاه فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری پشتیبانی کرده‌اند افزود: در رزمایش‌های قرارگاه فرهنگی دفتر نهاد رهبری شاهد حضور همه گروه‌های سنی و اقشار مختلف در کنار طلاب و روحانیون بودیم که در بین آنان از پیشکسوتان دفاع مقدس تا نوجوانان دهه هشتادی نیز حضور داشتند.
وی با اشاره به انجام چهار مرحله رزمایش ادامه داد: مرحله نخست قرارگاه فرهنگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر از اسفندماه و با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک آغاز شد.
حجت‌الاسلام حسینی گفت: دنیا به احترام مردمی ایستاد که با شرایط سخت اقتصادی و مواجه با تحریم ظالمانه مانند دوران دفاع مقدس هم دل و همراه شدند و در تولید و توزیع ماسک حماسه‌آفرین شدند.
معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: مرحله دوم رزمایش قرارگاه فرهنگی سیل کمک‌های مؤمنانه‌ای بود که در دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و به همت اساتید، دانشجویان و کارکنان مراکز علمی و دانشگاهی استان و در دو مرحله صورت گرفت.
حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی تصریح کرد: مرحله سوم رزمایش که بسیار عظیم، مثال‌زدنی و ماندگار شد، نهضت جهادی همراهان بیماران بود که بعد از ماه مبارک رمضان و با شیوع گسترده کرونا به راه افتاد.
حسینی اظهار داشت: با شیوع گسترده کرونا در سطح استان برای کمک به مدافعان سلامت دیگر خدا قوت گفتن کافی نبود و باید آستین همت را بالا زده و دوشادوش آنان در وسط میدان مبارزه با کرونا حاضر می‌شدیم.
وی عنوان داشت: نهضت جهادی همراهان بیمار در ابتدا برای ما موضوعی بود با دو چالش، اینکه اگر در این راه کسی مبتلا می‌شد و سلامتی فردی به خطر می‌افتاد ازنظر شرعی و اخلاقی چه پاسخی باید ارائه می‌دادیم و دیگر اینکه آیا از این نهضت استقبال می‌شد یا خیر.
حسینی با اشاره به پیوستن قشر فرهنگی، نظامی، کارگری، درمانی، جوانان و نوجوان به نهضت جهادی همراهان بیمار ادامه داد: همت والای جهادگرانی که به طلاب و روحانیون در این را ه پیوستند همه ما را متحیر نمود و زبان از تقدیر و تشکر از آنان قاصر است.
وی ادامه داد: مرحله چهارم رزمایش قرارگاه فرهنگی دفتر نهاد رهبری شامل اقدام ارزشمند ستاد اقامه نماز دانشگاه بود که نسبت به تغسیل، ادای نماز میت، دفن و تلقین اموات کرونا که با حفظ احترام و حرمت میت با شرایط دشوار و طاقت‌فرسا توسط روحانیون انجام گرفت.
حجت‌الاسلام حسینی گفت: این نهضت به ما نشان داد که با همدلی و همراهی مردم می‌توان معضلاتی را حل نمود که حتی در تصور برخی افراد نمی‌گنجد.
وی با ابراز گلایه از برخی ناهماهنگی‌ها در دستگاه‌های اداری افزود: در این راه جهادی آنچه برخی از اوقات خستگی را به تن ما باقی می‌گذاشت عدم چالاکی و پویا نبودن دستگاه‌های اداری و مدیران و مسئولین انگشت‌شمار غیر جهادی بود.
حجت‌الاسلام حسینی بابیان اینکه این راه ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: جوانان و نیروهای جهادی با این حرکت عظیم خود نشان دادند که ما می‌توانیم شعار نیست.
معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز تشکر از حمایت‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از حضور همه خواهران و برادرانی که خالصانه در وسط میدان حضور داشتند تقدیر و تشکر می‌کنم و همچنین از سازمان تبلیغات اسلامی استان، حوزه‌های علمیه خواهران و برادران، سپاه، بسیج، دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و به‌ویژه کادر درمانی بیمارستان‌های استان کمال قدردانی را به عمل می‌آورم.
اختتامیه مرحله نخست نهضت جهادی همراهان بیمار در استان بوشهر با تجلیل از طلاب، روحانیون و اقشار مختلفی که در این رزمایش به بیماران خدمت ارائه نمودند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

کلمات کلیدی
تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *