مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های استان بوشهر:

چهاردهم و پانزدهم خرداد فرصتی مغتنم برای بازشناسی آرمان‌ها، اندیشه‌های امام راحل، تبیین ابعادشخصیتی حضرت امام و تجدید پیمان با اهداف ایشان است

تاریخ معاصرایران،نقاط عطف‌ وحساس‌ چندی‌ را پشت‌ سر نهاده‌ است‌ که‌ قیام‌ پانزده‌ خرداد ۱۳۴۲، یکی‌ از مهم‌ترین‌ آنهاست و با آسمانی شدن امام راحل، چهاردهم خرداد هم اهمیت خاصی پیدا کرده است. تلخی حوادث پانزدهم خرداد بسترساز شیرینی پیروزی و تداوم انقلاب گردید و سرفصلی مهم و یک مبدا موثر برای تاریخ تحولات ایران اسلامی شد. این انقلاب، انقلابی منحصر به فرد است و تئوری‌ها و نظریه‌های سیاسی متداول را به چالش کشید و انحصار فهم در چارچوب مفاهیم خاص را متحول ساخت.
بی شک همانگونه که عاشورا، سرفصلی بی بدیل برای کتاب بیداری تاریخ، ظلم ستیزی و مقاومت در مقابل ظالمان است؛ پانزدهم خرداد هم تجلی درس آموزی از این سرمشق عملی است.
اندیشه سیاسی این مجاهد نستوه که منبعث از آموزه‌های دینی است؛ گفتمان جدیدی در صحنه روابط بین‌الملل به وجود آورد که تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران کلان نظام بین‌الملل از این معجزه قرن متحیر ماندند و به خوبی شاهدیم که سرچشمه‌ی نفوذ کلام و اقتدار امام، اخلاص ایشان است.
چهاردهم و پانزدهم خرداد فرصتی مغتنم برای بازشناسی آرمان‌ها، اندیشه‌های امام راحل، تبیین ابعاد شخصیتی حضرت امام و تجدید پیمان با اهداف ایشان است و می‌توان این حماسه‌سازی را با حضورگسترده و حداکثری در انتخابات به حماسه دیگری تبدیل نمود.
بی تردید فقدان آن عبد صالح خدا برای ملت قدرشناس ایران همواره ضایعه‌ای جبران ناپذیر خواهدبود و خداوند متعال را شاکریم که حقیقت همیشه زنده حضرت امام درکالبدی جدید تبلور یافت که اقتدارش زبانزد دوست و دشمن بوده و وسعت شناخت دشمنان از دوستان گوی سبقت را ربوده است و درپی ارتحالی جانسوز، انتخابی دشمن‌سوز ایجاد شد.

اینجانب ضمن تسلیت چهاردهم خرداد سالروز آسمانی شدن روح خدا و پانزدهم خرداد که یادآورپایمردی‌ها و دلاوری‌های آزاد مردانی است که با نثارخون خویش نقطه عطفی در مبارزات مردم ایران علیه نظام ستمشاهی به وجود آوردند؛ ازخداوند متعال می‌خواهم که به ما توفیق پاسداری انقلاب و پاسداشت خون شهدا را تحت زعامت ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی عنایت فرماید.
عباس دشتی
 مسول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهای استان بوشهر

تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *