چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > جدایی آموزش از پرورش چالشی مهم در جامعه آموزشی و علمی است
 


شماره خبر :٥٣٨٥٩٥   تاریخ انتشار خبر : 1397/02/26    ا   ٠٩:٣٣
 
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
جدایی آموزش از پرورش چالشی مهم در جامعه آموزشی و علمی است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: جدایی آموزش از پرورش چالشی مهم در جامعه آموزشی و علمی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی در دیدار با اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تبریک این ایام فرخنده اظهار داشت: از اینکه توفیق حاصل شد تا در جمع فرهیخته و اندیشمند اساتیدی که امروز به‌پاس زحمات بی‌دریغ آن‌ها در عرصه علم‌آموزی این جلسه برگزارشده حضور یابم خدا را شاکرم.
وی افزود: مساله مهمی که در فضای آموزشی مطرح است بحث الگو بودن و اسوه بودن اساتیدی است که درواقع از منابع قدرت، ابزار و اهرم‌های مؤثر یک مربی محسوب می‌شوند، البته این الگو بودن یک تکلیف نیست بلکه یک توصیف است این‌طور نیست که توصیه بکنیم که یک استاد باید در کلاس الگو باشد چراکه او به‌طور طبیعی الگو هست و سرمشق دانشجویان قرارمی‌گیرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی خاطرنشان کرد: نهایت تلاش و آرزوی یک دانشجو این است که روزی بتواند همانند استاد خود بر کرسی تدریس تکیه زند و ازنظر شخصیتی کاملاً شبیه استاد خود درآید بنابراین بحث الگوپذیری و الگو گیری و اسوه پذیری به‌خودی‌خود انجام می‌شود و توصیه کردن مبنی بر اینکه استاد باید الگو باشد اصولاً بی‌مفهوم است بلکه بحث بر سر این است که این الگو باید جنبه مثبت به خود بگیرد.
مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ضمن تأکید این مطلب که بسیار مهم است منِ استاد به‌طور طبیعی دانشجو از کدام رفتار من تصویربرداری می‌کند افزود: دانشجو به‌طور طبیعی سعی می‌کند خودش را از هر نظر با خصوصیات منِ استاد وفق دهد که آیا برای او الگوی مثبتی ارائه می‌دهم یا اینکه یک الگوی منفی؟
وی ادامه داد: این مطلب مخصوصاً وقتی استادی ازنظر علمی دارای وزانت بیشتری باشد و در میان همکاران هیأت‌علمی از نوعی کارآمدی و تبحر بیشتری برخوردار باشد اهمیت بالاتری می‌یابد چراکه دانشجویان نسبت به او مریدترند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دشتی گفت: معضل دیگری که امروزه در جامعه آموزشی و علمی ما وجود دارد جدایی بین مساله آموزش از پرورش در جامعه است که درون خانه‌ها هم کشیده شده و لذا به‌هیچ‌وجه استاد در دانشگاه نباید این تلقی را داشته باشد که وظیفه‌شان فقط تدریس است و کاری به مسائل تربیتی و اعتقادی نداشته باشند.
وی تصریح کرد: یکی از وظایف مهمی که اساتید علاوه بر تدریس و تعلیم رشته تخصصی خود به عهده‌دارند وارد شدن در مسائل اعتقادی، فرهنگی و تربیتی است.

 

خروج
آخرین اخبار
حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به همراه جمعی از مسئولین دانشگاهی و نهاد رهبری در راهپیمایی ۲۲بهمن ماه
انقلاب اسلامی ایران یکی از تجلیات تأثیری حضرت زهرا (س) است
چهل‌ساله شدن انقلاب اسلامی موجب عصبانیت دشمنان شده است/ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز یک قدرت مطلق منطقه‌ای است
انقلاب اسلامی ایران به‌منزله هدیه الهی برای مردم است/ گزارش تصویری
برگزاری کارگاه معرفت افزایی اساتید با موضوع ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و غرب‌شناسی هم‌زمان با سراسر کشور در بوشهر
دانشجویان در خط مقدم تصمیم سازی و اجرای رویدادهای قرآنی قرار گیرند
امروز دشمن از ابزار های مختلفی برای نفوذ و ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده میکند
یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه است.
جنبش دانشجویی باید به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد
مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند
اعتراض جهانی علیه سلوک و رفتار ترامپ به‌مرورزمان در حال شکل‌گیری است
مراسم سوگواری دهه آخر ماه صفر در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/گزارش تصویری
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «