سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > جدایی آموزش از پرورش چالشی مهم در جامعه آموزشی و علمی است
 


شماره خبر :٥٣٨٥٩٥   تاریخ انتشار خبر : 1397/02/26    ا   ٠٩:٣٣
 
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
جدایی آموزش از پرورش چالشی مهم در جامعه آموزشی و علمی است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: جدایی آموزش از پرورش چالشی مهم در جامعه آموزشی و علمی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی در دیدار با اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تبریک این ایام فرخنده اظهار داشت: از اینکه توفیق حاصل شد تا در جمع فرهیخته و اندیشمند اساتیدی که امروز به‌پاس زحمات بی‌دریغ آن‌ها در عرصه علم‌آموزی این جلسه برگزارشده حضور یابم خدا را شاکرم.
وی افزود: مساله مهمی که در فضای آموزشی مطرح است بحث الگو بودن و اسوه بودن اساتیدی است که درواقع از منابع قدرت، ابزار و اهرم‌های مؤثر یک مربی محسوب می‌شوند، البته این الگو بودن یک تکلیف نیست بلکه یک توصیف است این‌طور نیست که توصیه بکنیم که یک استاد باید در کلاس الگو باشد چراکه او به‌طور طبیعی الگو هست و سرمشق دانشجویان قرارمی‌گیرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی خاطرنشان کرد: نهایت تلاش و آرزوی یک دانشجو این است که روزی بتواند همانند استاد خود بر کرسی تدریس تکیه زند و ازنظر شخصیتی کاملاً شبیه استاد خود درآید بنابراین بحث الگوپذیری و الگو گیری و اسوه پذیری به‌خودی‌خود انجام می‌شود و توصیه کردن مبنی بر اینکه استاد باید الگو باشد اصولاً بی‌مفهوم است بلکه بحث بر سر این است که این الگو باید جنبه مثبت به خود بگیرد.
مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ضمن تأکید این مطلب که بسیار مهم است منِ استاد به‌طور طبیعی دانشجو از کدام رفتار من تصویربرداری می‌کند افزود: دانشجو به‌طور طبیعی سعی می‌کند خودش را از هر نظر با خصوصیات منِ استاد وفق دهد که آیا برای او الگوی مثبتی ارائه می‌دهم یا اینکه یک الگوی منفی؟
وی ادامه داد: این مطلب مخصوصاً وقتی استادی ازنظر علمی دارای وزانت بیشتری باشد و در میان همکاران هیأت‌علمی از نوعی کارآمدی و تبحر بیشتری برخوردار باشد اهمیت بالاتری می‌یابد چراکه دانشجویان نسبت به او مریدترند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دشتی گفت: معضل دیگری که امروزه در جامعه آموزشی و علمی ما وجود دارد جدایی بین مساله آموزش از پرورش در جامعه است که درون خانه‌ها هم کشیده شده و لذا به‌هیچ‌وجه استاد در دانشگاه نباید این تلقی را داشته باشد که وظیفه‌شان فقط تدریس است و کاری به مسائل تربیتی و اعتقادی نداشته باشند.
وی تصریح کرد: یکی از وظایف مهمی که اساتید علاوه بر تدریس و تعلیم رشته تخصصی خود به عهده‌دارند وارد شدن در مسائل اعتقادی، فرهنگی و تربیتی است.

 

خروج
آخرین اخبار
مراسم شب قدر و احیا در مسجد نبی اکرم (ص) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد+روایت تصویری
اعتکاف دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد+گزارش تصویری
امروز که دشمنان اسلام اقتدار و عزت ما را در سرتاسر جهان می‌بینند همه درگرو این کتاب روشنگر یعنی قرآن کریم و عنایت اهل‌بیت (ع) است.
کسب رتبه اول استان توسط روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری
رویکرد دانشگاه‌ها باید بر مبنای گام دوم انقلاب باشد/ گزارش تصویری
خوابگاه‌های نمونه و برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی می‌شوند
بهار بندگی
آغاز ثبت نام اعتکاف دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
فرصتی برای حضور عموم دانشجویان در ديدار با رهبر معظم انقلاب
بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد
بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان الگویی جامع با نگاه به جوانان بیان‌شده است
سیره حضرت زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی قرار گیرد/ بهترین الگو برای زنان
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «