سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاری بین‌المللی به یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
 


شماره خبر :٥٣٩٧٨٩   تاریخ انتشار خبر : 1397/03/21    ا   ٠٧:٠٦
 
برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاری بین‌المللی به یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
محفل نورانی انس با قرآن به یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و با حضور قاری ممتاز بین‌المللی حاج عباس هاشمی و قاریان استانی در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 

 

 

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) گفت: امام خمینی (ره) کسی بود که تمام وجودش محض و ذوب در اسلام بود آن چنان که مرحوم شهید آیت الله سید محمدباقر صدر فرمود:ذوبوا فی الخمینی کما هو ذاب فی الاسلام(1)

ایشان در ادامه افزود:امام(ره) در همه ابعاد در قله بودند :در عرفان،در فقه،در فلسفه،در سیاست ؛ در همه چیز مرجعیت تمام و کمال داشتند و همین عامل شد که بتوانند حرکت عظیمی را شروع کرده و مردم را با خود همراه کنند.

اما امام چه کرد؟ امام د یک جمله به همه فهماند که می توان زیر یوغ هیچ کشور و قدرتی نبود و آزادانه زندگی کرد .امام آزادی و آزادگی را به همه مردم ایران و جهانیان یاد داد این مهم را به ارمغان آورد.

شما ببینید جریان ضداستکباری و ضدامپریالیستی و ضد آمریکایی با پیروزی انقلاب عظیم اسلامی مان رشد فزآینده ای داشتند به طوری که جهان این عبارت طنین انداز شد The World Without America  (2)

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجلیل حسینی در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) گفت : از دیگر کارهای امام عظیم الشان نشان دادن جامعیت اسلام در عرصه های مختلف بود که تا قبل از امام و انقلاب اسلامی ،اسلامی منحصر در بعضی از احکام فردی مانند نماز،روزه شده بود که با حرکت امام و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ،اسلام پا به عرصه سیاست،اقتصاد،فرهنگ نهاد و نشان داده شد که ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام کمتر از ابعاد فردی آن نیست.

ایشان در ادامه افزود:امام در حرکت عظیم اسلامی  همه جبهه ها رامقابل خود داشت.جریان های سلطنتی با همراهی و همکاری استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار ؛در ادامه مسیر و حرکت امام پیاده شدن برخی از قطار اسلام و انقلاب بود دوستان دیروزی که مطامع دنیایی آنها را به خود مشغول کرده بود و از همراهی با خط اسلام ناب سرباز زدند.گروه سوم مقدس نمایانی بودند که از فتنه های مختلف جریان اسلام ناب را نشناختند و انقلاب اسلامی را درست تحلیل نمی کردند و متدین بودن را در مخالفت با انقلاب و تفکر حاکمیتی اسلام می دانسته و متاسفانه میدانند.

در ادمه قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه ریزی در این محفل قرآنی  گفت: گفت: قرآن کتاب نور، قرب به‌خدا، هدایت و سلامتی است و در دنیای روزمرگی امروز انس با قرآن بهترین راه برای رسیدن به آرامش روح و هم‌نشینی با خداست که در تک‌تک شئونات زندگی تأثیر خود را می‌گذارد و همه ابعاد وجودی انسان را در بر می‌گیرد.
دکتر حسین دارابی افزود: برگزاری چنین محفل‌هایی بسیار ارزشمند می‌باشد و لیکن ژرف‌اندیشی و تفکر در آیات بسیار حایز اهمیت و هدف اصلی قرائت قرآن است و تیم مدیریت دانشگاه همواره از برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی استقبال می‌کند و از آن‌ها حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

در این مراسم که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ،کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان و مرکز قرآن و عترت دانشگاه  برگزار شد، قاری بین‌المللی حاج عباس هاشمی و قاریان استانی رضا یوسفی و موافق دهدشتی به اجرای زیبای تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداختند.

  


1)    در خمینی ذوب شوید آنگونه که او در اسلام ذوب بود.
2)    جهان (دنیای )بدون آمریکا

 

خروج
آخرین اخبار
مراسم شب قدر و احیا در مسجد نبی اکرم (ص) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد+روایت تصویری
اعتکاف دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد+گزارش تصویری
امروز که دشمنان اسلام اقتدار و عزت ما را در سرتاسر جهان می‌بینند همه درگرو این کتاب روشنگر یعنی قرآن کریم و عنایت اهل‌بیت (ع) است.
کسب رتبه اول استان توسط روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری
رویکرد دانشگاه‌ها باید بر مبنای گام دوم انقلاب باشد/ گزارش تصویری
خوابگاه‌های نمونه و برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی می‌شوند
بهار بندگی
آغاز ثبت نام اعتکاف دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
فرصتی برای حضور عموم دانشجویان در ديدار با رهبر معظم انقلاب
بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد
بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان الگویی جامع با نگاه به جوانان بیان‌شده است
سیره حضرت زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی قرار گیرد/ بهترین الگو برای زنان
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «