جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > هوشیاری و بصیرت قشر دانشگاهی و نخبه در عرصه‌های جنگ سیاسی و اقتصادی ضروری است/ گزارش تصویری
 


شماره خبر :٥٤٠٣٨٤   تاریخ انتشار خبر : 1397/04/10    ا   ٠٧:٢٠
 
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:
هوشیاری و بصیرت قشر دانشگاهی و نخبه در عرصه‌های جنگ سیاسی و اقتصادی ضروری است/ گزارش تصویری
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در عرصه‌های جنگ سیاسی، اقتصادی و روانی توسط دشمن هوشیاری و بصیرت قشر دانشگاهی و نخبه لازم و ضروری است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی رستمی در دیدار با مسئولین، معاونین فرهنگی و مدیران اجرایی دفاتر نهاد رهبری، روسا و اساتید هیأت علمی دانشگاه‌های استان افزود: در جنگ روانی دشمن نقاط قوت را مورد هدف قرار داده تا بتواند آن را به‌عنوان نقاط ضعف ارایه داده و از همان نقاط قوت آسیب را به کشور تحمیل نماید.
وی تصریح کرد: فضاهای اقتصادی و سیاسی سختی‌های خودش را به همراه دارد و در جنگ اقتصادی غلبه پیدا کردن با کسانی است که اهل تدبیر، تلاش و همت بزرگ باشند.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اما جنگ روانی، جنگ و جبهه سخت‌تر است که در حال حاضر بر کشور ما تحمیل‌شده است و به فرمایش مقام معظم رهبری دشمن در این جنگ روانی، انسان‌ها را به احساس یاس و نامیدی و بن‌بست می‌کشاند و در این احساس ناامیدی کار خودشان را انجام می‌دهند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی بابیان ترجمه آیات اولیه سوره مبارکه احزاب که صحنه‌ای را برای مؤمنان ترسیم می‌کند که قرآن برای همه است و کتاب هدایت برای همه انسان‌ها و نیز سخت‌ترین صحنه‌هایی است که بر مؤمنان در جنگ احزاب گذشته است افزود: آنجا بود که مؤمنان امتحان سختی شدند و به تزلزل افتادند و در مقابل سخن منافقان که می‌گفتند، (خداوند ما را سرکارمان گذاشته و گول خوردیم که وعده‌های خدا را باور کردیم) و نیز این‌چنین صف‌آرایی دشمنان را دیدند، عکس‌العمل نشان داده و گفتند، خدا و پیامبر به ما وعده حق داده و هر دو راست‌گو هستند، اینجا بود که خداوند می‌فرماید "بعضی از مؤمنان نسبت به پیمان الهی که بسته‌اند صادق‌اند و بعضی‌ها جانشان را تقدیم کرده‌اند و بعضی هم منتظرند ولی عهدشان تغییر نکرده "
 وی در ادامه خاطرنشان کرد: درصحنه جنگ روانی، اقتصادی، سیاسی هر چه صحنه جنگ سخت‌تر شود گوهر ایمان مشخص‌تر می‌شود، در این صحنه‌ها آرایش و تزویر دشمن به صورتی است که می‌تواند صحنه کاملاً برده را به باخت تبدیل کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی اظهار داشت: صحنه جنگ روانی به‌ویژه استفاده از فرصت‌ها و ابزارهایی است که باور و اراده انسان‌ها و امید آنان را هدف می‌گیرد که در این صحنه‌ها، انسان‌های قوی موردنیاز است.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان داشت: شما عزیزان! مربیان، معلمان و مدیران فضاهای علمی و محیط جوان استان هستید، نسل جوان نسلی است که بار آینده به دوش آنان می‌باشد که مقطعی در اختیار ما و شمایند و بعدش نیز وارد فضاهای دیگر می‌شوند.
وی تصریح کرد: آن بخشی که در اختیار ماست موظفیم به نحو احسن انجام داده مگر اینکه بعضی مسایل خارج اختیار ما بوده باشد که نسبت به آن وظیفه‌ای نداریم و به تعبیر مقام معظم رهبری نسبت به این مسئله که " هر جا مشغول به کار هستید آنجا را مرکز دنیا و نیز مهم‌ترین کار بدانید تا زمانی که در آن محیط کاری قرار دارید ".
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی گفت: وقتی فضای امید و فضای باور به آینده و اعتمادبه‌نفس جامعه‌ای گرفته شود آن جامعه شکست‌خورده و تسلیم است و این اتفاق نباید بیفتد چون صحنه جنگ روانی است.
وی گفت: در روایتی داریم که خداوند مؤمن قوی را دوست دارد و از مؤمن ضعیف بدش می‌آید و در توضیح روایت از وجود شریف معصوم سؤال شده است که مؤمن قوی چه کسی است؟ فرمود: " کسی که در جامعه اراده کند و اهل موضع‌گیری در عملش باشد این موضوع همان مصداق امربه‌معروف و نهی از منکر است ".
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی ادامه داد: باید این‌جوری در محیط علمی تربیت‌کننده باشیم تا بتوانیم مؤمن‌های قوی تربیت کنیم که باور به آینده دارند و در کنار مشکلات بزرگی که دشمن برای ما تحمیل می‌کند استقامت نماییم و شما اساتید و مدیران دانشگاه‌ها به نقطه‌ای رسیده‌اید که در منطقه کسی دیگر بدون شما تصمیم نمی‌گیرد و باید باورها و امیدها را در خودمان که به‌عنوان مربیان، معلمان جامعه، مدیران فرهنگ و استادان جوان جامعه هستیم نهادینه کنیم که هم خودمان به باور برسیم و هم جامعه را به همت برسانیم.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن قدردانی از زحمات مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، همکاران و روسای دانشگاه‌های استان افزود: طبق گزارش‌هایی که توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی از دانشگاه‌های استان به دست ما رسیده حاکی از تعامل و هماهنگی مدیران مراکز آموزشی با دفاتر نهاد می‌باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی بسیار خوبی در سطح دانشگاه‌های استان بوشهر انجام‌شده که می‌توان این رویه الگو مناسبی برای جاهای دیگر باشد که جای بسی تشکر دارد.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان داشت: در تابستان امسال مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برنامه مدونی جهت دوره‌های آموزشی ویژه دانشجویان سراسر کشور خواهد داشت که 100 نفر از دانشجویان این استان نیز در این دوره‌ها شرکت خواهند کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

خروج
آخرین اخبار
برگزاری آیین سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در دفتر نهاد مقام معظم رهبری
همراه سرای بیماران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر افتتاح شد/ گزارش تصویری
برگزاری اردوی جهادی توسط دانشجویان بسیج دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
برگزاری مراسم گرامیداشت روز پزشک در ضیافت اندیشه اساتید و در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)
برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جوار بارگاه ملکوتی امام مهربانی حضرت رضا(ص)
بهار دل ها
عطر حرم رضوی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیچید/ گزارش تصویری
برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/گزارش تصویری
مراسم شب قدر و احیا در مسجد نبی اکرم (ص) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد+روایت تصویری
اعتکاف دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد+گزارش تصویری
امروز که دشمنان اسلام اقتدار و عزت ما را در سرتاسر جهان می‌بینند همه درگرو این کتاب روشنگر یعنی قرآن کریم و عنایت اهل‌بیت (ع) است.
کسب رتبه اول استان توسط روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «