چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > وجود شهدا در مراکز علمی کشور مایه برکت و زمینه‌ساز تقویت روحیه معنوی دانشجویان و جامعه دانشگاهی است
 


شماره خبر :٥٤٢٣٤٩   تاریخ انتشار خبر : 1397/06/31    ا   ٠٩:٠٤
 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
وجود شهدا در مراکز علمی کشور مایه برکت و زمینه‌ساز تقویت روحیه معنوی دانشجویان و جامعه دانشگاهی است
هم‌زمان با آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس؛ آیین غبارروبی و عطرافشانی آرامگاه شهید گمنام در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: وجود شهدا در مراکز علمی کشور مایه برکت و زمینه‌ساز تقویت روحیه معنوی دانشجویان و جامعه دانشگاهی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی گفت: امیدواریم دانشجویان و فرزندان ما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با الگوبرداری از راه و روش شهدای گران‌قدر آینده درخشانی را برای خود و میهن اسلامی رقم بزنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دشتی بابیان اینکه آسایش و آرامش امروز در جامع مرهون خون‌های پاک جوانان سرزمین اسلامی است، خاطرنشان کرد: رفتار، گفتار و عمل باید به شکلی باشد تا در آینده و به‌ویژه در روز قیامت شرمنده شهدا نباشیم.
وی بیان داشت: وجود نیّت خالص و انجام کار برای رضا خدا ازجمله مواردی است که در فرهنگ دفاع مقدس وجود داشته است و این موضوع باید الگوی عملی ما در جامعه کنونی باشد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در حاشیه این آیین با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: امروز امنیت و آرامش جامعه و جریان زندگی در صلح ما به برکت وجود شهدا و کسانی است که از بهترین هدیه الهی که همان جان شیرین است گذشتند.
دکتر سعید کشمیری با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس، گفت: شهدای ما معلمانی هستند که زندگی، نیّت و رفتارشان مایه افتخار و الگویی روشن برای ما شده است که نام و راه آن‌ها در تاریخ ماندگار خواهد ماند.
وی افزود: میزبانی از شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی موجب افتخار ما شده است و تکریم و احترام این شهید والامقام عزت و سربلندی ما را به همراه خواهد داشت.
دکتر کشمیری بابیان تلاش دانشجویان در جهاد علمی تصریح کرد: امیدواریم به برکت خون شهدا بتوانیم جریان تحصیل و پیشرفت علم را در کشور نهادینه و گسترده کنیم تا دانشجویان ما با الگوبرداری از آرمان شهدا در جهاد علمی موجب افتخارآفرینی و سربلندی میهن اسلامی شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌های جوانان این مرزوبوم است تا هرکس در هر جایگاهی که در آن قرار دارد همواره قدر‌دان آرامش و امنیت امروز باشد.


وی بیان داشت: وجود نیّت خالص و انجام کار برای رضا خدا ازجمله مواردی است که در فرهنگ دفاع مقدس وجود داشته است و این موضوع باید الگوی عملی ما در جامعه کنونی باشد.
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به بیان نقش و اهمیت جایگاه شهدای جنگ تحمیلی و مسئولیت سنگین میزبانی از شهدا در جامعه و ادامه دادن راه آنان توسط دانشجویان و جامعه دانشگاهی پرداخت.
آیین غبارروبی، عطرافشانی و گل گذاری آرامگاه شهید گمنام به همت ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و هم‌زمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس با حضور رییس دانشگاه، مسئول و معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، هیأت رییسه و جمعی از کارکنان و دانشجویان در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 

 

 

 

 


 

خروج
آخرین اخبار
جنبش دانشجویی باید به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد
مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند
اعتراض جهانی علیه سلوک و رفتار ترامپ به‌مرورزمان در حال شکل‌گیری است
مراسم سوگواری دهه آخر ماه صفر در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/گزارش تصویری
دوره آموزشی ویژه سال اولی ها
وجود شهدا در مراکز علمی کشور مایه برکت و زمینه‌ساز تقویت روحیه معنوی دانشجویان و جامعه دانشگاهی است
قیام امام حسین (ع) قیام تاریخی است که راه الهی را به ما نشان می‌دهد/ گزارش تصویری
انسان‌های ترسو و کم‌تحرک نمی‌توانند به جامعه امید ببخشند
ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) برگزار شد
هوشیاری و بصیرت قشر دانشگاهی و نخبه در عرصه‌های جنگ سیاسی و اقتصادی ضروری است/ گزارش تصویری
مشکلات کشور باید به صورت علمی و توسط دانشگاهیان حل شود
برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاری بین‌المللی به یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «