شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند
 


شماره خبر :٥٤٥٣٧٦   تاریخ انتشار خبر : 1397/08/26    ا   ٠٩:٢٠
 
مسئول دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی صبح چهارشنبه در کارگاه ارتقای علمی ائمه جماعات در شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها اظهار داشت: یکی از قشرهایی که در جامعه نفوذ دارند قشر مذهبی و متدین به‌ویژه روحانیت است که متأسفانه به‌طورجدی وارد عرصه فضای مجازی نشده‌اند درصورتی‌که شاهد این دشمنان دین بسیار در این زمینه فعال‌تر هستند و در تلاش‌اند نسل جوان ما راسوی خود بکشاند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ادامه داد: به فرموده رهبری، اهمیت فضای مجازی به‌اندازه انقلاب اسلامی است و بهترین راه مقابله با این اقدام دشمنان حضور فعال در فضای مجازی است.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به ورود و جوانان مو من و مذهبی به عرصه فضای مجازی و استفاده از این عرصه برای تبلیغ معارف دینی، یادآور شد: رهبری فرمودند «اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم» که بیان ایشان اهمیت توجه فضای مجازی را نشان می‌دهد.
حجت‌الاسلام دشتی خاطرنشان کرد: اگر مبلغان و مسئولان فرهنگی ما به‌سرعت خود را با شرایط سازگار نکنند و غفلت کنند با توجه به وسعت و نامحدود بودن این عرصه ضربه بزرگ و جبران‌ناپذیری بر جامعه اسلامی وارد می‌شود.
وی تأکید کرد: طلاب و روحانیون هرچه سریع‌تر وجدی‌تر از قبل به انجام نقش هدایتگری خود در عرصه فضای مجازی بپردازند. باید از طریق تشکیل گروه‌های مذهبی در فضای مجازی اقدام به تبلیغ معارف دینی و مکتب نورانی اسلام و اهل‌بیت علیه‌السلام نمایند.
وی بابیان اینکه مردم ما تشنه معرفت هستند و کدام حق پذیرد افزود: به این نکته باید توجه داشت که فضای مجازی یک شمشیر دولبه است که ازیک‌طرف تهدید از سوی دشمنان است و از طرف دیگر اگر با چشم‌باز و عالمانه از آن بهره‌برداری کنیم نه‌تنها تهدید نیست بلکه می‌توان از آن به‌عنوان ابزاری در جهت بسط و گسترش معارف دینی برد و آن را به فرصت تبدیل کرد امروز دشمن به دنبال نابود کردن ارزش‌های دینی از طریق همین فضاست.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: بیایم زیبایی‌های دین را در سایه رفاقت با قشر جوان زیبایی‌های دین را چهره به چهره، با ایجاد طرح رفاقت با نسل جوان و افزایش روحیه خودباوری و باور نمودن آنان، اعتماد به جوانان و امیدوار کردن آن‌ها و بر شمردن نعمت‌های موجود در نظام و جامعه بیان کنیم.
کارگاه ارتقای علمی ائمه جماعات در شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همت ستاد اقامه نماز و امور مساجد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

خروج
آخرین اخبار
دانشجویان باید در تمامی شرایط برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر تلاش کنند
اجتماع زائرین دانشگاهی اربعین در مصلای جمعه بوشهر / گزارش تصویری
در مسیر عشق- توصیه هایی پیرامون پیاده روی اربعین حسینی
باید فرهنگ بسیجی و روحیه جهادی در جامعه ترویج شود
برگزاری آیین سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در دفتر نهاد مقام معظم رهبری
همراه سرای بیماران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر افتتاح شد/ گزارش تصویری
برگزاری اردوی جهادی توسط دانشجویان بسیج دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
برگزاری مراسم گرامیداشت روز پزشک در ضیافت اندیشه اساتید و در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)
برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جوار بارگاه ملکوتی امام مهربانی حضرت رضا(ص)
بهار دل ها
عطر حرم رضوی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیچید/ گزارش تصویری
برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/گزارش تصویری
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «