جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

اخبار > رویکرد دانشگاه‌ها باید بر مبنای گام دوم انقلاب باشد/ گزارش تصویری
 


شماره خبر :٥٥٣٥٦٢   تاریخ انتشار خبر : 1398/02/30    ا   ٠٨:١٢
 
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
رویکرد دانشگاه‌ها باید بر مبنای گام دوم انقلاب باشد/ گزارش تصویری
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: رویکرد دانشگاه‌ها در راستای تحقق برنامه‌های خود در تمام ابعاد پژوهشی، اخلاقی، معنویت و فرهنگی باید بر مبنای گام دوم انقلاب باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی در آستانه سالروز میلاد با سعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) در نشست صمیمی با مسئولین تشکل‌های دانشجویی، هیأت ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی در دانشگاه‌ها و ترغیب دانشجویان به برگزاری نشست‌های مختلف علمی با رویکرد گام دوم انقلاب می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه مبارک بیان کرد: نقش تشکل‌ها، هیأت ها و کانون‌های فرهنگی دانشجویی در امیدآفرینی، ایجاد روحیه نشاط و تقویت خوش‌بینی به آینده در سطح دانشگاه‌ها بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما در سال ۵۷ در شرایطی به پیروزی رسید که تمام کشورهای قدرتمند جهان در مقابل ما ایستاده بودند و در شرایطی جنگ بر ما تحمیل شد که رژیم بعث مجهز به تجهیزات نظامی و حمایت و پشتوانه چندین کشور جهان بود در صورتی که ایران از تجهیزات نظامی کمی برخوردار بود ولی در پایان جنگ تنها باقدرت ایمان و اتکا به مکتب امام راحل (ره) پیروز میدان جنگ شدیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی بابیان اینکه یکی از ویژگی‌های بارز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را وجود مردم‌سالاری دینی و انتخابات آزاد است، افزود: عوامل صدور انقلاب اسلامی ایران به تمام جهانیان و سربلندی جمهوری اسلامی، حضور ایثارگرانه عموم مردم به ویژه جوانان در تمام عرصه‌های مختلف چهل‌ساله انقلاب اسلامی و تلاش برای دست‌یابی به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، دفاع همیشگی از روند انقلاب و چشم‌اندازهای متعالی آن و نیز حضور دانشجویان در سنگرهای هشت سال دفاع مقدس و سپس در جبهه‌های سازندگی، تولید علم و پژوهش‌های بنیادی نشانگر حفظ روحیه" ما می‌توانیم" در سطح جامعه می‌باشد.
وی بیان کرد: در حال حاضر ایران اسلامی با پشت سر گذاشتن چهل سال ایستادگی و اثبات توانمندی‌های خود در برابر شدیدترین تحریم‌های تاریخ، حماسه‌آفرینی در طول هشت سال دفاع مقدس در برابر متجاوزان جهان و مقابله با خیانت‌های منافقان داخلی و خارجی به یک عرصه جدید قدم گذاشته است، عرصه‌ای که در آن جوانان آگاه و پرانگیزه این سرزمین، گام دوم انقلاب را خواهند برداشت.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر افزود: همان‌طور که به گفته رهبر انقلاب، جوانانی که انگیزه و معرفت و آمادگی‌شان از قبل بیشتر است و آماده حرکت در جبهه‌های مختلف هستند مثل وقوع حادثه سیل‌های اخیر که به صورت گروه‌های جهادی و با تخصص‌های مختلف از دانشگاه‌های کشور به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شدند که این خود نشانگر حضور فکری دانشجویان در صحنه می‌باشد.
عباس دشتی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: اکنون که غرب درصدد ناامید ساختن ما از آینده کشورمان است، خودمان را در برابر این هجوم تبلیغاتی و مأیوس‌کننده رسانه‌ها و فضاهای مجازی نبازیم و با اتکا و اعتقاد به جمله "ما می‌توانیم"در مسیر رسیدن به مرحله تمدن نوین اسلامی قدم بر داریم که بی‌شک این اقدام می‌تواند زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) باشد.
وی تصریح کرد: تشکل‌های دانشجویی ما باید سعی کنند به سمت مطالبه گری پیش رفته و به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشند و روحیه انقلابی را در سطح دانشگاه و جامعه تزریق نموده و بصیرت و آگاهی جامعه را افزایش دهند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر از زحمات مسئولین سابق تشکل‌ها، هیأت و کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه تشکر و قدردانی نموده و آمادگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه را در زمینه‌های مختلف فرهنگی، مذهبی اجتماعی و سیاسی با مسئولین جدید تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه ابراز کرد.
در آستانه سالروز میلاد با سعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) نشست صمیمی مسئولین تشکل‌های دانشجویی، هیأت ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه برگزار شد.
در این نشست صمیمی مسئولین تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه هر کدام جداگانه به بیان نظرات مشکلات و دیدگاه‌های خود در مورد مسائل مختلف فرهنگی اجتماعی سیاسی در سطح دانشگاه پرداختند و خواستار رسیدگی مدیران اجرایی دانشگاه در مورد مسائل مذکور شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

خروج
اوقات شرعی

اطلاعیه
  • پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار حاج قاسم سلیمانی و همراهان او
    این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم. او نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(ره) بود، او همه‌ عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ او در همه‌ این سالیان بود. با رفتن او به حول و قوه‌ الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ دیشب آلودند.

  • بیانیه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های استان بوشهر در پی شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی
    خبر شهادت مجاهد نستوه و عارف میدان های نبرد حق علیه باطل، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش مخصوصا ابومهدی المهندس قلب مان را آکنده از غم و اندوه کرد، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به نوبه خود این شهادت را تبریک و تسلیت عرض کرده و آرزوی صبر و اجر برای همه دلدادگان مکتب امام راحل، امام خامنه ای و عاشقان انقلاب اسلامی دارد.

  • مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار ابو المهدی المهندس
    عروج ملکوتی و عارفانه سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) , مقام معظم رهبری(مدظله العالی) , مردم ولایت مدار ایران اسلامی و خانواده عزیز این شهید بزرگوار تسلیت و تبریک عرض می نماییم .