دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨

اخبار > همراه سرای بیماران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر افتتاح شد/ گزارش تصویری
 


شماره خبر :٥٥٨١٣٨   تاریخ انتشار خبر : 1398/06/16    ا   ١٢:٥١
 
همراه سرای بیماران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر افتتاح شد/ گزارش تصویری
همراه سرا بیمار مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر ظهر چهارشنبه در آیینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر حضرت آیت الله صفایی بوشهری ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر حجت الاسلام و المسلمین عباس دشتی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور به بهره‌برداری رسید.


همراه سرا بیمار مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر ظهر چهارشنبه در آیینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر حضرت آیت الله صفایی بوشهری ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر حجت الاسلام و المسلمین عباس دشتی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور به بهره‌برداری رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: یکی از مهمترین ارکان یک جامعه و کشور حوزه بهداشت و درمان است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح همراه سرای بیمار مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس اظهار داشت: زیرساخت‌های خدماتی مثل بیمارستان‌های خصوصی، دولتی، عمومی، تخصصی و فوق تخصصی در فضای استان کم است و تا رسیدن به استاندارد بیمارستانی و تخت موردنیاز در استان بوشهر فاصله‌داریم.
وی گفت: یکی از کارهایی که باید صورت بگیرد بحث توسعه بیمارستانی، درمانگاهی و سخت‌افزاری حوزه درمان و بهداشت و تجهیزات آن است که این کار به عنوان یک پیوست اجتماعی به همه ابلاغ شد، که هر بیمارستانی در بوشهر ساخته می‌شود باید همراه سرا داشته باشد.
آیت‌الله صفایی بوشهری بابیان اینکه زیبنده استان بوشهر نیست که همراه بیمار در خیابان بخوابد افزود: ۹۵ درصد از نفت و ۶۴ درصد از گاز ایران از استان بوشهر است و همچنین بخش عظیمی از کشاورزی درآمدزای ملی مثل نخیلات در استان بوشهر است.
امام جمعه بوشهر افزود: سهم استان بوشهر از همه مواهبی که به فضای ملی ارائه می‌کند کم است که باید به استان بوشهر در سطح ملی نگاه ویژه شود.
وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین ارکان یک جامعه و کشور حوزه بهداشت و درمان است و انسان‌محور پیشرفت و بزرگ‌ترین منبع ثروت جامعه است و بهداشت و درمان با انسان سروکار دارد.
آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: اگر منبع ثروت کشور که همان انسان است دچار بحران بیماری شود دیگر توان حرکت جهت پیشرفت اجتماعی ندارد و به همین دلیل کار بهداشت و درمان کار مهم و استراتژیک است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر حوزه سخت‌افزار و امکانات استان بوشهر خیلی مطلوب است و روند پیشرفت و توجه به استان بوشهر خیلی خوب دارد طراحی می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر به عنوان الگوی توسعه دانش بنیان ایران انتخاب‌شده است، دانشگاه‌ها و شخصیت‌های استان بوشهر به عنوان یک استان دانش بنیان و فرهنگی با پیشینه بالای تاریخی پرشکوه در ایران می‌درخشد.

 

همراه سرای بیماران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در فضایی به مساحت یک هزار و ۸۸۰ مترمربع احداث‌شده است.
این همراه سرا شامل ۲۶ اتاق چهار تخته و هفت واحد تجاری است که با مشارکت خیرین عرصه سلامت، خانواده ابراهیم نبات خور بوشهری، احمد بهنام جو و خانواده کوهی احداث‌شده است

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 


 

خروج
اوقات شرعی

اطلاعیه
  • پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار حاج قاسم سلیمانی و همراهان او
    این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم. او نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(ره) بود، او همه‌ عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ او در همه‌ این سالیان بود. با رفتن او به حول و قوه‌ الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ دیشب آلودند.

  • بیانیه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های استان بوشهر در پی شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی
    خبر شهادت مجاهد نستوه و عارف میدان های نبرد حق علیه باطل، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش مخصوصا ابومهدی المهندس قلب مان را آکنده از غم و اندوه کرد، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به نوبه خود این شهادت را تبریک و تسلیت عرض کرده و آرزوی صبر و اجر برای همه دلدادگان مکتب امام راحل، امام خامنه ای و عاشقان انقلاب اسلامی دارد.

  • مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار ابو المهدی المهندس
    عروج ملکوتی و عارفانه سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) , مقام معظم رهبری(مدظله العالی) , مردم ولایت مدار ایران اسلامی و خانواده عزیز این شهید بزرگوار تسلیت و تبریک عرض می نماییم .