سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

اخبار > نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند
 


شماره خبر :٥٦١٣٤٤   تاریخ انتشار خبر : 1398/09/12    ا   ١٣:٥٣
 
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در مراسم سومین سالگرد تدفین شهید گمنام
نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شده و خود را موظف به حفظ آرمان‌های دوران ۸ سال دفاع مقدس کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی در یادواره شهید گمنام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: این بزرگداشت‌ها بهانه‌ای برای آشنایی نسل سوم انقلاب با فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی تصریح کرد: همه ما می‌دانیم که عزت این مملکت و امنیت امروز در جامعه ما و دوام و بقای نظام اسلامی، پیشرفت و توسعه کشور در گرو ارج نهادن به راه شهیدان است.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی اضافه کرد: هر آنچه که داریم مرهون قطره‌قطره خون شهیدان است که جان شیرین خود را فدای این سرزمین و آب و خاک کردند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: با بررسی سبک زندگی شهدا درمی‌یابیم که افق نگاه شهدا در زندگی، تقرب به خدای متعال بوده و در هر زمانی فقط به قرب به خدا و رضایت و خشنودی امام زمان (عج) توجه داشتند.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی اضافه کرد: سبک زندگی شهدا، سبک زندگی مجاهدانه بود و شهدا اهل مبارزه و نه فرار از دشمن بودند و این سبک زندگی دارای ویژگی‌هایی است که در زندگی شهدا جاری  است.
وی تصریح کرد: اولین ویژگی سبک زندگی مجاهدانه، مهرورزی با مردم است که در زندگی شهدا به کرّات دیده‌شده و این مهربانی با مردم باید سرمشق زندگی امروز ما باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی بیان کرد: در جریانات اخیر، مجریان نباید مردم را نامحرم می‌دانستند و در این زمینه باید زمینه سازی و اطلاع‌رسانی می‌کردند چراکه صف معترضان از معاندین و شورشگران در کشور جدا است.
وی با بیان اینکه دومین ویژگی سبک زندگی مجاهدانه، توسل به اهل‌بیت علیه‌السلام و اطمینان به وعده‌های الهی است اضافه کرد: سومین ویژگی سبک زندگی مجاهدانه، اولویت دادن به خدا و حمایت از دین در زندگی است، چنانچه شهدا همه زندگی خود را در راه دین خرج می‌کردند و دائماً به دنبال خدا بودند.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی بیان کرد: باید بگویم این محافل و جلسات و یادواره‌ها نقش مهمی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و بستن راه نفوذ دشمنان در جوانان به ویژه دانشجویان ایران اسلامی دارد.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر با بیان اینکه این یادواره‌ها مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان انقلاب در جریان نفوذ خواهد شد خاطرنشان کرد: راه غلبه بر مشکلات تقویت روحیه انقلابی و آشنایی نسل جوان با آرمان‌های حضرت امام (ره) و شهدا است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

خروج
اوقات شرعی

اطلاعیه
  • پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار حاج قاسم سلیمانی و همراهان او
    این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم. او نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(ره) بود، او همه‌ عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ او در همه‌ این سالیان بود. با رفتن او به حول و قوه‌ الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ دیشب آلودند.

  • بیانیه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های استان بوشهر در پی شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی
    خبر شهادت مجاهد نستوه و عارف میدان های نبرد حق علیه باطل، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش مخصوصا ابومهدی المهندس قلب مان را آکنده از غم و اندوه کرد، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به نوبه خود این شهادت را تبریک و تسلیت عرض کرده و آرزوی صبر و اجر برای همه دلدادگان مکتب امام راحل، امام خامنه ای و عاشقان انقلاب اسلامی دارد.

  • مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار ابو المهدی المهندس
    عروج ملکوتی و عارفانه سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) , مقام معظم رهبری(مدظله العالی) , مردم ولایت مدار ایران اسلامی و خانواده عزیز این شهید بزرگوار تسلیت و تبریک عرض می نماییم .