جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > نقش ایران در منطقه را نمی‌توان نادیده گرفت
 


شماره خبر :٥١٦٧٥٩   تاریخ انتشار خبر : 1395/11/24    ا   ١٣:٣١
 
یکی از رهبران مقاومت عراق در نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
نقش ایران در منطقه را نمی‌توان نادیده گرفت
نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با موضوع نقش سیاسی اجتماعی ایران در منطقه با حضور باشکوه اساتید چهارشنبه 20/11/95 در سالن ابن سینا دانشگاه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم الحیدری از رهبران مقاومت اسلامي عراق برگزار شد..

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با موضوع نقش سیاسی اجتماعی ایران در منطقه با حضور باشکوه اساتید چهارشنبه 20/11/95 در سالن ابن سینا دانشگاه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم الحیدری از رهبران مقاومت اسلامي عراق برگزار شد..

در ابتداي اين نشست دکتر فولادوند دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه ضمن تشکر از مسئولین و اساتید شرکت کننده و  خیر مقدم به کارشناس مدعو به بیان و طرح موضوع بحث و نقش و جایگاه سیاسی و اجتماعی ایران در منطقه پرداخت و از اساتید شرکت کننده درخواست كرد تا در فضایي آزاد و با همدلي موجود در دانشگاهه به ارائه نظر پرداخته و سوالات و مطالب مرتبط با موضوع بحث را مطرح نمایند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین عباس دشتی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  به نقش و جایگاه ایران در منطقه و همچنین اهمیت حضور فیزیکی و معنوی ایران در منطقه و بالاخص خطرات تهدید کننده داخلی و خارجی پرداخت و از همه حاضرین خواست تا با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا و قدرت های استکباری را بدهند.

در ادامه سید هاشم الحیدری در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: امروز در جامعه‌ای به سر می‌بریم که مایه عزت و آبروی تمام جوامع اسلامی‌شده است و نقش ایران در منطقه را نمی‌توان نادیده گرفت و به‌زودی شاهد پیروزی نیروهای انصار حزب‌الله در یمن خواهیم بود.

 

این فعال فرهنگی عراق بیان کرد: در جریان سوریه عراق و هیچ کجای این عالم نمی‌خواستند حرفی از ایران باشد ولی الآن به این نتیجه رسیده‌اند که نقش ایران در حرکات اخیر در جوامع اسلامی بسیار چشمگیر است.

وی افزود: ما باید از حوادث و جریان‌های تاریخی عبرت بگیریم؛ مثلاً در واقعه کربلا و روز عاشورا قله امتحان خیلی بالابود و به‌عنوان یک امتحان بزرگ تاریخی از آن یادشده است و ما امروز در یک حالت داغ در منطقه شاهد جنگ در اطراف ایران هستیم.

این فعال انقلابی عراق اضافه کرد: شما در ایران باید قدر این امنیت موجود را بدانید چرا که چشم امید کشورهای منطقه به ایران است  الحمدالله ایران از امنیت خوبی برخوردار است و این امنیت در ایران مثل آب و ماهی است که تا ماهی ازآب‌گرفته نشده است قدر آب را نمی‌داند.

فعال فرهنگی عراق و از نیروهای مقاومت اسلامی با اشاره به نقش ایران در منطقه و حضور نیروها و کارشناسان ایرانی در سوریه و عراق گفت: هدف اصلی از تشکیل داعش، جمهوری اسلامی ایران بوده و اگر ایرانیان در آنجا حضور پیدا نمی‌کردند مطمئناً الآن داعش در ایران نفوذ مشهودی داشت.

وی گفت: جنگ با داعش در خارج از مرزهای ایران از ثمرات حضور نیروهای ایرانی در منطقه سوریه و عراق بوده است و همان‌طور که قبلاً هم گفته‌اند راه قدس از کربلا می‌گذرد اما الآن راه قدس از یمن می‌گذرد.

الحیدری گفت: کل کشور یمن در حال جنگ است و هیچ امنیت و حرمتی در یمن نیست و ان‌شاءالله به‌زودی خاندان آل سعود نابودشده و شاهد پیروزی نیروهای انصار حزب‌الله در یمن خواهیم بود.

این فعال مقاومت تصریح کرد: این حمایت‌ها را مدیون رهنمودهای مقام معظم رهبری و سید حسن نصرالله در کل کشورهای مسلمان می‌دانیم.

نیروهای حشد الشعبی عاشق مقام معظم رهبری هستند

وی بابیان اینکه همه نیروهای حشد الشعبی عاشق مقام معظم رهبری هستند گفت: هویت ملی ما عراقی است اما معتقد به جمهوری اسلامی ایران هستیم و این دو تعارضی با یکدیگر ندارد، ممکن است فردی حتی لبنانی باشد اما اعتقاداتش به ولایت بیش از یک ایرانی باشد البته در این خصوص ضد تبلیغات نیز وجود دارد؛ ایران را ام القرای جهان اسلام است.

در ادامه نشست اساتید به طرح سوالات و مباحث خود پرداخته و در مواردي نيز کارشناس جلسه توضيحات لازم را ارائه كردند.

 

 

 

 

 

 

 


 

خروج
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «