جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > شما اساتید عزیز و فرهیخته و سنگربانان فکر و اندیشه معارف دینی، همواره در همه عرصه‌های اجتماعی و علمی بنیان‌گذار و در تمام صحنه‌ها نقش‌آفرین و بصیرت افزا هستید.
 


شماره خبر :٥١٨٨٥٨   تاریخ انتشار خبر : 1395/12/16    ا   ١١:٣٠
 
حجت الاسلام و المسلمین عباس دشتی در کارگاه آموزشی استادان گروه معارف اسلامی استان بوشهر
شما اساتید عزیز و فرهیخته و سنگربانان فکر و اندیشه معارف دینی، همواره در همه عرصه‌های اجتماعی و علمی بنیان‌گذار و در تمام صحنه‌ها نقش‌آفرین و بصیرت افزا هستید.
کارگاه آموزشی استادان گروه معارف اسلامی استان بوشهر با حضور اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه‌های استان و مدرسین اعزامی از تهران در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مدت دو روز برگزار شد.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در این همایش با اشاره به حدیثی در رابطه بااینکه عالمان دینی مروج و سنگربانان فکر و اندیشه معارف اسلامی جامعه هستند اظهار داشت: شما اساتید عزیز و فرهیخته و سنگربانان فکر و اندیشه معارف دینی، همواره در همه عرصه‌های اجتماعی و علمی بنیان‌گذار و در تمام صحنه‌ها نقش‌آفرین و بصیرت افزا هستید.
حجت‌الاسلام عباس دشتی ادامه داد: شما اساتید و عالمان فدایی انقلاب و همیشه درصحنه‌ها حاضر بوده و از ملالت‌ها هراسی به دل راه نمی‌دهید و شمایید که پرچم‌دار حرکت‌های انقلابی در دانشگاه‌ها و از بین برنده نقشه‌های زهرآگین دشمن هستید چراکه با روشنگری خود اقتدار دشمن را شکسته‌اید.
وی بیان کرد: امروز دشمن متوجه شده است که باید بانفوذ خود در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه یعنی مراکز علمی ما، روحیه انقلابی و دشمن‌ستیزی را از آن‌ها بگیرد.
حجت‌الاسلام دشتی خاطرنشان کرد: تلاش دشمن با ایادی خودش در داخل این است که دانشگاه‌ها را سکولاریسم کرده و دانشجو و استاد ما را شخص سکولار بار بیاورد؛ شما طبق روایت امام صادق (ع) که (العلماء مرابطون) اساتیدی دلسوز به دین و انقلاب هستید که با بصیرت انقلابی خود، پاسداران فکر و اندیشه فرهنگ و معارف دینی مردم و جوانان انقلابی هستید.
وی افزود: امروز دشمنان این نظام مقدس جمهوری اسلامی با راه‌اندازی شبکه‌های مختلف در عرصه فضای مجازی در تلاش هستند که نسل جوان و دانشجویان ما را با حیله‌ها و ایجاد جوسازی و موج‌سواری از ارزش‌های الهی و آرمان‌های انقلاب اسلامی دور کنند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ادامه داد: امروز ما در جنگی سخت‌تر از جنگ هشت‌ساله که دشمنان بر ملت ایران اسلامی تحمیل کردند هستیم که ثقل و تهاجم اصلی این جنگ در صحن و سرای دانشگاه‌های ما است.
وی اضافه کرد: امروز عده‌ای قلیل در دانشگاه‌ها به‌عنوان پیاده‌نظام دشمن تمام ارزش‌های نظام و انقلاب را مورد هجمه قرار داده‌اند اما در سایه تلاش دلسوزان انقلاب و متدینین و نیروهای دلسوز انقلابی به‌ویژه اساتید معارف که جایگاهی بزرگ در این عرصه دارند پای علم انقلاب ایستاده و با وحدت و همبستگی پشت سر ولایت و رهبری انقلاب اسلامی سد محکمی در مقابل تهاجمات دشمنان انقلاب ایجاد کرده‌اند.
حجت‌الاسلام دشتی گفت: امروز وظیفه اقشار مختلف دانشگاهی است که صراط مستقیم را طی کنند و فریب استکبار و نیروهای نفوذی آن‌ها را نخورند و هیچ‌گاه تزلزل به خود راه ندهند.
وی تصریح کرد: الحمدالله جامعه دانشگاهی ما در طول دوران انقلاب و بعد از انقلاب تاکنون همواره به‌عنوان عنصری بصیر و بیدارگر به آحاد جامعه، بصیرت افزایی کرده است، حضور آنان در تمام عرصه‌های حساس انقلاب در کنار مردم نقشه‌های دشمن را خنثی کرده و همان‌طور که در جریان جنگ تحمیلی و بعدازآن دیدیم این دانشجویان بودند که توانستند همواره در برابر تهدیدها و دسیسه‌های دشمنان مقاومت کنند.
وی اظهار داشت: امروز دانشگاهیان ما به رهبر انقلاب عشق می‌ورزند و بارها درخواست ملاقات و دیدار از استان بوشهر با مقام معظم رهبری داشته‌اند و امروز باید خدا را شاکر و سپاس گذار بود که چنین نعمتی را به مردم ایران اسلامی و تمام مسلمین و آزادگان جهان عطا کرد.

 

 

 


 

خروج
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «