جمعه ٢٧ دی ١٣٩٨
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند
 


شماره خبر :٥٤٥٣٧٦   تاریخ انتشار خبر : 1397/08/26    ا   ٠٩:٢٠
 
مسئول دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی صبح چهارشنبه در کارگاه ارتقای علمی ائمه جماعات در شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها اظهار داشت: یکی از قشرهایی که در جامعه نفوذ دارند قشر مذهبی و متدین به‌ویژه روحانیت است که متأسفانه به‌طورجدی وارد عرصه فضای مجازی نشده‌اند درصورتی‌که شاهد این دشمنان دین بسیار در این زمینه فعال‌تر هستند و در تلاش‌اند نسل جوان ما راسوی خود بکشاند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ادامه داد: به فرموده رهبری، اهمیت فضای مجازی به‌اندازه انقلاب اسلامی است و بهترین راه مقابله با این اقدام دشمنان حضور فعال در فضای مجازی است.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به ورود و جوانان مو من و مذهبی به عرصه فضای مجازی و استفاده از این عرصه برای تبلیغ معارف دینی، یادآور شد: رهبری فرمودند «اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم» که بیان ایشان اهمیت توجه فضای مجازی را نشان می‌دهد.
حجت‌الاسلام دشتی خاطرنشان کرد: اگر مبلغان و مسئولان فرهنگی ما به‌سرعت خود را با شرایط سازگار نکنند و غفلت کنند با توجه به وسعت و نامحدود بودن این عرصه ضربه بزرگ و جبران‌ناپذیری بر جامعه اسلامی وارد می‌شود.
وی تأکید کرد: طلاب و روحانیون هرچه سریع‌تر وجدی‌تر از قبل به انجام نقش هدایتگری خود در عرصه فضای مجازی بپردازند. باید از طریق تشکیل گروه‌های مذهبی در فضای مجازی اقدام به تبلیغ معارف دینی و مکتب نورانی اسلام و اهل‌بیت علیه‌السلام نمایند.
وی بابیان اینکه مردم ما تشنه معرفت هستند و کدام حق پذیرد افزود: به این نکته باید توجه داشت که فضای مجازی یک شمشیر دولبه است که ازیک‌طرف تهدید از سوی دشمنان است و از طرف دیگر اگر با چشم‌باز و عالمانه از آن بهره‌برداری کنیم نه‌تنها تهدید نیست بلکه می‌توان از آن به‌عنوان ابزاری در جهت بسط و گسترش معارف دینی برد و آن را به فرصت تبدیل کرد امروز دشمن به دنبال نابود کردن ارزش‌های دینی از طریق همین فضاست.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: بیایم زیبایی‌های دین را در سایه رفاقت با قشر جوان زیبایی‌های دین را چهره به چهره، با ایجاد طرح رفاقت با نسل جوان و افزایش روحیه خودباوری و باور نمودن آنان، اعتماد به جوانان و امیدوار کردن آن‌ها و بر شمردن نعمت‌های موجود در نظام و جامعه بیان کنیم.
کارگاه ارتقای علمی ائمه جماعات در شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همت ستاد اقامه نماز و امور مساجد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

خروج
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «