چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه است.
 


شماره خبر :٥٤٩٤٢٤   تاریخ انتشار خبر : 1397/09/25    ا   ١٠:٥٣
 
حجت‌الاسلام عباس دشتی در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه است.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: وحدت دو رکن علمی کشور افزون بر رشد و نشاط علمی در جامعه اسلامی عامل تقویت انقلاب و نظام اسلامی خواهد بود.

حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در نشست هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر که به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت حوزه و دانشگاه و به میزبانی نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در سالن کنفرانس دانشگاه پردیس برگزار شد، گفت: وحدت دو رکن علمی کشور افزون بر رشد و نشاط علمی در جامعه اسلامی عامل تقویت انقلاب و نظام اسلامی خواهد بود.

وی تصریح کرد: سوءاستفاده از حوزه و دانشگاه همواره جزء راهبردهای اصلی دشمن در جامعه اسلامی است.

حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: حوزه‌های علمی و دانشگاه‌های ایران اسلامی در قبل و بعد از انقلاب همواره نقش محوری و تعیین‌کننده در عرصه‌های مختلف ایفا کرده‌اند.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: نقش این دو جایگاه علمی در حرکت اسلامی و تربیت جامعه بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است.

وی تصریح کرد: حوزویان و دانشگاهیان در این چهار دهه اخیر با درک صحیح از شرایط کشور نقش ارزنده ایفا کرده‌اند.

حجت‌الاسلام دشتی اظهار داشت: وحدت میان این دو قشر اثرگذار جامعه آثار و برکات ارزشمند برای کشور در عرصه‌های مختلف دارد.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: دشمن هیچ‌گاه نمی‌خواهد حوزه و دانشگاه در یک مسیر و هدف مشخص گام بردارند. جدایی و فاصله گرفتن این دو مرکز علمی کشور راهبرد اصلی دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب و نظام اسلامی است.

وی اضافه کرد: حوزه و دانشگاه همواره یک هدف مشترک داشتند و آن هم صیانت از انقلاب و آرمان‌های نظام مقدس اسلامی است و امروز نیز این راهبرد مشترک رمز پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف است.

حجت‌الاسلام دشتی اظهار داشت: هدف از وحدت حوزه و دانشگاه یک وحدت ظاهری و شکلی نیست، بلکه نگاه مشترک در مبانی ارزش‌های فرهنگی و دغدغه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است که می‌تواند در تحقق وحدت عملی بسیار اثرگذار باشد.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: حوزه و دانشگاه همواره از مراکز فکری جامعه اسلامی تلقی می‌شوند که اختلاف در میان آنان باعث برافراشته شدن پرچم فتنه می‌شود.

وی تصریح کرد: باید بتوانیم به مقابله با جنگ روانی دشمن بپردازیم، زیرا دشمنان سعی در القای ناامیدی به مردم و ناکارآمد نشان دادن نظام دارند، از این‌رو نقش‌آفرینی ویژه دانشگاهیان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اهمیت مضاعفی دارد.

دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز ضمن تشکر از حضور اساتید حوزه و سایر دانشگاه‌های استان در این نشست گفت: هم‌فکری‌ها و تعاملات بین حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها مثمر ثمر بوده و در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش دارد.

دکتر مرادعلی فولادوند افزود: نشست‌های مشترک بین حوزه و دانشگاه ضروری است و باید این‌چنین نشست‌هایی بیشتر بشود.

در این نشست دکتر محمدرضا روان‌بد معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و حجت‌الاسلام دکتر حسین فقیه استاد حوزه و هیات علمی دانشگاه خلیج‌فارس نیز مباحثی را پیرامون خلقت انسان از دیدگاه قرآن مطرح کردند و اساتید نیز به طرح پرسش‌های خود در حوزه‌های علوم اسلامی و پزشکی پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

خروج
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «