جمعه ٠٣ آذر ١٣٩٦
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > اعتکاف کلاس عملی ارتقای شخصیت انسان است
 


شماره خبر :٥٢٠٢٠٢   تاریخ انتشار خبر : 1396/01/24    ا   ٠٩:٢٧
 
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهردر جمع معتکفین خواهر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اعتکاف کلاس عملی ارتقای شخصیت انسان است
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه بوشهر گفت: اعتکاف یک کلاس عملی ارتقای سطح شخصیت انسان است که انسان را فراتر از دنیا می‌برد.

 آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در جمع معتکفین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تبریک میلاد حضرت امیر مؤمنان علیه‌السلام گفت: انسان موجودی است که اگر خود را در فضای معنوی قرار ندهد و انس باخدا نداشته باشد به‌طورقطع دچار بحران شخصیت می‌شود زیرا دنیا فضای سقوط و باتلاقی است که انسان را در خود متوقف می‌کند.
وی افزود: زندگی دنیایی قیوداتی دارد که به وجود انسان را پیدا می‌کند و او را از هدف نهایی که رشد کمال است بازمی‌دارد و اگر انسان بخواهد دچار بحران شخصیت نشود باید خود را از این قیود رها کند.
 نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه دنیا محل جمع و تفریق ریاضی جمعیتی است گفت: با همه تلاش‌هایی که انسان می‌کند هر چیزی که داشته و یافته است را به‌راحتی از دست می‌دهد و عمر انسان همانند قطعه یخی که در دست دارد لحظه‌به‌لحظه آب می‌شود و از دست می‌رود.
 وی افزود: اما دنیا بااین‌همه سختی و ناملایمات سکوی پرشی برای حیات آخرت و تنها راه رفع بحران دنیا عروج به سمت خدا و زندگی معنوی است.
 امام‌جمعه بوشهر بیان داشت: زندگی معنوی به انسان یک شخصیتی می‌دهد او را فراتر از دنیا می‌برد که دیگر مشکلات دنیای برای او کوچک و قابل‌حل است و می‌تواند به‌راحتی بحران‌های مادی را مدیریت کند.
 وی با تأکید به اینکه باید از مشکلات دنیا عبور کنید تا مشکلات نزد شما کوچک شوند افزود: انسانی که به کلاس بالاتر می‌رود دیگر مشکلات قبلی در نزد او ناچیز می‌شود و اعتکاف یک کلاس عملی است که موجب ارتقای سطح شخصیت انسان می‌شود.
 آیت‌الله صفایی بوشهری خطاب به دانشجویان گفت: شما در اعتکاف سه روز فراتر از دنیا هستید تا یک‌عمر فراتر از دنیا باشید و انسان در اعتکاف آن‌قدر بزرگ می‌شود که نه‌تنها خداوند محبوب او می‌شود بلکه او محبوب خداوند می‌شود و این از برکات بزرگ اعتکاف است.
 وی اظهار داشت: درک لذت معنوی و انس باخدا و نزول برکات محسوس خدا وقتی برای انسان محقق می‌شود، لذات مادی در نظر او کوچک‌تر جلوه می‌کند و اگر انسان از حیات دنیوی عبور کند و وارد حیات معنوی شود بامحبت خدا مأنوس می‌شود.
 در ابتدای این دیدار دکتر حیدر عزیز نژاد قائم‌مقام رییس دانشگاه با تشکر از حضور آیت‌الله صفایی بوشهری در جمع معتکفین دانشگاه گزارشی از برنامه اعتکاف امسال دانشگاه ارایه کرد و گفت یکی از برنامه‌های مهم فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برنامه اعتکاف است که با استقبال خوب دانشجویان و اساتید روبرو شده است.

 

 

 

 

 

 


 

خروج
آخرین اخبار
احساس ناامیدی، مهمترین خطری است که جریان ارزشی را تهدید می‌کند/اگر مراتب امر به معروف را انجام دادید و کارها اصلاح نشد «آتش به اختیار» عمل کنید
کوتاه‌آمدن امریکا را گستاخ می‌کند/ تنها راه، مقابله و ایستادگی است
راه خدا و اقامه حق و عدل راه دشواری است/ این راه، راه همواری نیست/ استقامت کنید
دور همی دانشجویی با طعم قرآنی در دهکده گردشگری بوشهر برگزار شد
مراسم تعزیه‌خوانی خرابه شام در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد
نشست هیأت رییسه مشترک دانشگاه برگزار شد/ گزارش تصویری
ترویج کتاب‌خوانی ازجمله برنامه‌های فرهنگی بیمارستان است
یوم الله 13آبان روز قدرت نمایی امت اسلامی در برابر هیمنه نظام سلطه است
دوره آموزشی ویژه دانشجویان جدیدالورود
همایش توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد/گزارش تصویری
دانشجویان برای خود هدفی والا ترسیم کنند/ گزارش تصویری
تجلیل معاونت آموزش از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید در مشهد مقدس
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
» عضویت «