شنبه ٠٣ فروردين ١٣٩٨
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > سیره حضرت زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی قرار گیرد/ بهترین الگو برای زنان
 


شماره خبر :٥٥٠٦٢٤   تاریخ انتشار خبر : 1397/12/12    ا   ٠٧:٣٤
 
مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
سیره حضرت زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی قرار گیرد/ بهترین الگو برای زنان
مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: سیره حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی الگویی برای دختران و زنان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام عباس دشتی در جمع اساتید کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: نام‌گذاری سالروز میلاد حضرت زهرا (س) به نام روز زن و مادر نشان از جایگاه والای زن در جامعه اسلامی است و در حقیقت عظمت حضرت زهرا (س) را جز خداوند سبحان کسی نمی‌داند چراکه هر چه داریم به برکت وجود ائمه اطهار (ع) و حضرت زهرا (س) می‌باشد و آیه تطهیر گواه این مدعاست.
مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بابیان اینکه بانوان بایستی الگو گیری از حضرت زهرای اطهر (س) را در دستور کار خودشان قرار بدهند بیان کرد: مقصود از الگو گیری از سیره معصومین این است که روح و محتوای آن سیره رفتاری را درک نماییم و آن را در شکل‌ها و کالبدهایی نوین، طبق اقتضای شرایط زمانی و مکانی خویش، تحقق دهیم.
وی تصریح کرد: شناخت سیره حضرت زهرا (س) یعنی شناخت ابعاد زندگی حضرت به ویژه نوع‌دوستی، پاسخگویی و خلق حضرت در زندگی فردی، خانوادگی، حیات سیاسی و اجتماعی که زمان و مکان ندارد.
حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: یکی از کارهای حضرت زهرا (س) که جایگاه رفیع بعد از پیامبر پیدا کرد و همه معصومین او را به عنوان اسوه خود قرار دادند دفاع از ولایت و امامت و داشتن روحیه جهادی حضرت زهرا (س) بود چراکه مدافع خط ولایت و امامت بودند.
وی گفت: یکی از ویژگی‌های دیگر حضرت زهرا (س) کوثر بودن او است که به معنای خیر کثیر است چراکه سوره‌ای از قرآن به نام اوست و نکته دیگر احترام خاص پیامبر (ص) به ایشان که زبانزد همه علمای شیعه و سنی است که بسی فراتر از احترام یک پدر به دخترش بوده و به‌گونه‌ای بود که باعث حیرت دیگران می‌شد و پیامبر با آن همه‌شان و منزلتی که داشت دست دخترش را می‌بوسید چراکه به گفته عایشه هرگاه که فاطمه بر پیامبر وارد می‌شد رسول خدا (ص) به احترام او از جای بر می‌خواست و پیشانی او را می‌بوسید و در حین ورود از وی جدا استقبال و در حین خروج از محضرش او را مشایعت می‌فرمود.
حجت‌الاسلام عباس دشتی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت تولد این بانوی گران‌قدر که به ابتکار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل ره روز زن و مادر نامیده شد، به صرف زن بودن مهم نیست بلکه باید آن شاخص‌های یک زن مسلمان را که خداوند در قران سوره تحریم آیه ۵ بر آن تأکید دارند را داشته باشد.


 

خروج
آخرین اخبار
سیره حضرت زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی قرار گیرد/ بهترین الگو برای زنان
سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط اساتید دانشگاه‌های استان نقد و بررسی شد/ گزارش تصویری
آغاز ثبت نام اعتکاف دانشجویی
حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به همراه جمعی از مسئولین دانشگاهی و نهاد رهبری در راهپیمایی ۲۲بهمن ماه
انقلاب اسلامی ایران یکی از تجلیات تأثیری حضرت زهرا (س) است
چهل‌ساله شدن انقلاب اسلامی موجب عصبانیت دشمنان شده است/ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز یک قدرت مطلق منطقه‌ای است
انقلاب اسلامی ایران به‌منزله هدیه الهی برای مردم است/ گزارش تصویری
برگزاری کارگاه معرفت افزایی اساتید با موضوع ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و غرب‌شناسی هم‌زمان با سراسر کشور در بوشهر
دانشجویان در خط مقدم تصمیم سازی و اجرای رویدادهای قرآنی قرار گیرند
امروز دشمن از ابزار های مختلفی برای نفوذ و ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده میکند
یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه است.
جنبش دانشجویی باید به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «