چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > بسیج هم یک تفکر است و هم یک تشکل و هر دو هم سنگ هم اهمیت دارند.
 


شماره خبر :٥٣٦٢٣٢   تاریخ انتشار خبر : 1396/12/09    ا   ١١:٠٥
 
قائم‌مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
بسیج هم یک تفکر است و هم یک تشکل و هر دو هم سنگ هم اهمیت دارند.
حجت‌الاسلام علی اسماعیلی بابیان اینکه بسیج جایگاه مقدسی است افزود: بسیج هم یک تفکر است و هم یک تشکل و هر دو هم سنگ هم اهمیت دارند.

قائم‌مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: مقام معظم رهبری در رابطه با بسیج جمله‌ای دارند که بسیار زیباست، می‌فرمایند: اگر ما برای زنده‌بودن فعال بودن، بااراده بودن، هدف‌دار بودن، روبه‌جلو بودن این نظام هیچ دلیل دیگری نداشتیم مگر حضور میلیون‌ها جوان پرشورِ مؤمنِ صادقِ با بصیرت در سراسر کشور به‌عنوان بسیج، همین کافی بود برای اینکه آن حرکت‌های دشمنان را جواب دهد.
حجت‌الاسلام علی اسماعیلی بابیان اینکه بسیج جایگاه مقدسی است افزود: بسیج هم یک تفکر است و هم یک تشکل و هر دو هم سنگ هم اهمیت دارند.
وی با اشاره به آیه شریفه ۲۴ و ۲۵ سوره مبارکه ابراهیم گفت: بر اساس این آیه بسیج دارای جایگاه ویژه‌ای است.

دکتر سعید کشمیری در آیین معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: دانشجویان بسیجی بایستی در عرصه علمی سرآمد بوده و از این پتانسیل بسیجی بودن و مراتب بالای علمی جهت تأثیرگذاری بر سایر دانشجویان استفاده کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: دانشجویان با فعالیت در تشکل‌ها می‌توانند استعدادهای خود را در زمینه‌های مختلف بروز دهند و شکوفا کنند.
وی تصریح کرد: دانشجویان با فعالیت در تشکل‌های کوچک دانشجویی می‌توانند فضای دانشگاه را تغییر دهند و به صبغه الله تبدیل کنند وامیدواریم دانشجویان تشکل‌ها در کار خود موفق باشند زیرا این کار یک کار مدیریتی، یک کار فکری، یک کار هنری و عملی و یک کار الهی است.
دکتر کشمیری اظهار داشت: شما دانشجویان مدیران آینده کشور هستید و باید از همین دوران دانشجویی تجربیات ارزنده‌ای را با مشارکت در فعالیت‌های دانشجویی کسب کنید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: رفتار و کردار یک بسیجی در توسعه فرهنگ ایثار و بسیج به‌ویژه در دانشگاه‌ها ازجمله مواردی است که در جذب حداکثری دانشجویان به این تشکل و دیدگاه دانشجویان به بسیج تأثیر دارد.
دکتر کشمیری گفت: هدف از شرکت در تشکل‌ها این است که به دانشجوها علاوه بر شأن و شخصیتی در خانواده شکل‌گرفته، شأن جدیدی داده شود و تمرینی برای ورود به جامعه، برای دیدگاهشان به مسایل، برای شرکت در تصمیم سازی داده شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه من می‌بینم دوستانی که در تشکل بسیج هستند انسان‌های فداکار و ایثارگری بار می‌آیند اضافه کرد: نفراتی که در بسیج دانشجویی فعالیت دارند آدم‌هایی هستند که در خط مقدم‌اند و منتی بر سر کسی بابت کارهایی که انجام می‌دهد نمی‌گذارند و بامعرفت و شناخت به دیگران کمک می‌کنند.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: بی‌تردید وجود تشکل‌های قدیمی و قوام‌یافته در میان دانشجویان، یکی از بسترهای رشد و شکوفایی آن‌ها و نیز یکی از علل پایداری و تأثیرگذاری حرکت‌های دانشجویی بوده است.

رضا آبشیرینی در آیین معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: افتخار می‌کنیم به اینکه در زمان دانشجویی عضو تشکیلات بسیج دانشجویی بودیم و به‌عنوان یک دانشجوی بسیجی افتخار نصیبمان شد که وارد بدنه سپاه شویم و نه به‌صورت ظاهری بلکه به‌صورت باطنی پاسدار باشیم به‌ویژه پاسدار انقلاب باشیم.
وی افزود: تغییر محمد زبیری به اصرار خود ایشان بود و با توجه به سیاستی که در بسیج دانشجویی است که کسانی که در این تشکل مسئولیت می‌پذیرند باید از بدنه خود بسیج دانشجویی و با نظرخواهی و مشورت، از خود بسیج دانشجویی دانشگاه باشند، تصمیم بر این شد که ازاین‌پس سکان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بر عهده حسن باربرز باشد.
وی تصریح کرد: حسن باربرز از فعالین بسیج دانشجویی به‌ویژه در عرصه جهادی بوده که در همین تابستان گذشته توانمندی و ظرفیت خودشان را در این عرصه نشان دادند و کارهای بسیار ارزشمندی را ارایه دادند.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی عمار استان بوشهر اظهار داشت: در حال حاضر بدنه اصلی دانشجویی را خواهران تشکیل می‌دهند و با توجه به ظرفیتی که در مجموعه خواهران بسیج دانشجویی بود به‌مانند برادران با مشورتی که در مجموعه خواهران بسیج دانشجویی صورت گرفت، ضمن تشکر از خواهر دارمی مسئول سابق بسیج دانشجویی خواهران، خواهر رویین پیکر از این به بعد همراه با آقای باربرز فعالیت خواهند کرد.
وی تصریح کرد: هر تغییری برای پیشرفت هست و انتظار ما از تیم مدیریتی جدید این است وضعیت موجود را ارتقا بدهند.
وی تصریح کرد: مسئولین و اعضای بسیج دانشجویی باید اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دهند و اگر انتقادی هست باید در فضایی محترمانه مطرح شود.
آبشیرینی اضافه کرد: کسانی که به‌عنوان دانشجو مسئولیت می‌پذیرند چون نیروی اداری نیستند قطعاً باید اشتباه کنند که اگر اشتباه نکنند تجربه پیدا نمی‌کنند.
وی بیان کرد: چون بستر، بستر تربیتی است باید دانشجویان تجربه و خطا کنند تا یاد بگیرند مدیرانی کارآمد، جهادگر و جهادی باشند تا برای آینده کشور و استانشان در جایگاهی که قرار می‌گیرند بتوانند رعایت اخلاق حرفه‌ای را داشته باشند و به‌عنوان یک الگو و به‌عنوان یک دانشجوی دانشگاه بتوانند پرچم دانشگاه را در هر عرصه‌ای که هستند بالا ببرند.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی عمار استان بوشهر در این مراسم جریان سازی و نقش‌آفرینی را از رسالت‌های مهم بسیج دانشجویی عنوان کرد و گفت: ازآنجاکه دوران دانشجویی برای تمرین و کسب تجربه بسیار مفید و سودمند است فعالان اینگونه تشکل‌ها عمدتاً پس از دوران دانشجویی نیز به‌عنوان چهره‌های شاخص به ارائه خدمات مؤثر در راستای پیشرفت و تعالی جامعه می‌پردازند.

مراسم تکریم و معارفه مسئول سابق و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئول ناحیه بسیج دانشجویی عمار استان بوشهر برگزار شد.
در این آیین ضمن تقدیر از محمد زبیری، حسن باربرز به‌عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معارفه شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

خروج
آخرین اخبار
حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به همراه جمعی از مسئولین دانشگاهی و نهاد رهبری در راهپیمایی ۲۲بهمن ماه
انقلاب اسلامی ایران یکی از تجلیات تأثیری حضرت زهرا (س) است
چهل‌ساله شدن انقلاب اسلامی موجب عصبانیت دشمنان شده است/ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز یک قدرت مطلق منطقه‌ای است
انقلاب اسلامی ایران به‌منزله هدیه الهی برای مردم است/ گزارش تصویری
برگزاری کارگاه معرفت افزایی اساتید با موضوع ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و غرب‌شناسی هم‌زمان با سراسر کشور در بوشهر
دانشجویان در خط مقدم تصمیم سازی و اجرای رویدادهای قرآنی قرار گیرند
امروز دشمن از ابزار های مختلفی برای نفوذ و ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده میکند
یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه است.
جنبش دانشجویی باید به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد
مبلغان و مسئولان فرهنگی از فعالیت در فضای مجازی غافل نشوند
اعتراض جهانی علیه سلوک و رفتار ترامپ به‌مرورزمان در حال شکل‌گیری است
مراسم سوگواری دهه آخر ماه صفر در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/گزارش تصویری
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «