سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > شهدا با خون خویش عزت و آرامش و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند و ما مدیون آن‌ها هستیم و باید در مسیر آن‌ها حرکت کنیم تا آرمان‌های آن‌ها حفظ شود.
 


شماره خبر :٥٣٦٨٠٤   تاریخ انتشار خبر : 1396/12/23    ا   ١٣:٤٤
 
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهربه مناسبت گرامیداشت روز شهید
شهدا با خون خویش عزت و آرامش و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند و ما مدیون آن‌ها هستیم و باید در مسیر آن‌ها حرکت کنیم تا آرمان‌های آن‌ها حفظ شود.
مروز به برکت خون شهدا به‌ویژه شهدای دانشگاهی، دانشگاه‌های ما در عرصه‌های علم‌آموزی و دستیابی به دستاوردهای بزرگ علمی کارنامه درخشانی دارند، نقش دانشگاهیان، دانشجویان، اساتید گرامی و جوانان این مرزوبوم در دفاع از ارزش‌ها و شعائر انقلابی و آرمان‌گرایی برجسته است

حجت‌الاسلام عباس دشتی با تأکید بر اینکه مسئولان نظام اسلامی مسئولیت سنگینی را بر دوش دارند، تصریح کرد: باوجود تهدیدات و تحریم‌ها اکنون باگذشت چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی، ملت در برابر دشمن ایستاده و سختی‌ها را با سربلندی پشت سر گذاشته است، دشمنان هرچه توطئه می‌کنند تا جلوی پیشرفت و حرکت‌های ارزشمند علمی و اجتماعی و سیاسی مردم ایران را بگیرند، هرگز نمی‌توانند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر افزود: امروز به برکت خون شهدا به‌ویژه شهدای دانشگاهی، دانشگاه‌های ما در عرصه‌های علم‌آموزی و دستیابی به دستاوردهای بزرگ علمی کارنامه درخشانی دارند، نقش دانشگاهیان، دانشجویان، اساتید گرامی و جوانان این مرزوبوم در دفاع از ارزش‌ها و شعائر انقلابی و آرمان‌گرایی برجسته است و این مسیر روزبه‌روز در حال پیشرفت است.
حجت‌الاسلام عباس دشتی گفت: بیشترین نقطه خشم دشمن در مسئله دانشگاهیان، کشف معماهای پیچیده و فتح حیاط‌خلوت‌هایی بود که دشمنان طراحی کرده بودند که دانشمندان ما با توانمندی بالا از این میدان سخت نیز سربلند بیرون آمدند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: شهدای ما در امور فردی و اجتماعی، سیاسی و مسائل اعتقادی خودشان معیاری داشتند که این معیار در قرآن کریم و روایات نورانی اهل‌بیت (ع) و پیشوایان دینی مطرح‌شده که ما باید آن معیار در زندگی شهدا را شناسایی و در زندگی دینی و اجتماعی و سیاسی خود عملاً به‌کارگیریم.


رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این مراسم گفت: چهار سال است که طرح تقدیر از دانش‌آموزان نمونه خانواده ایثارگران در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال برگزاری است که امسال شاهد رشد 20 درصدی نسبت به سال آغازین این طرح بوده‌ایم.
دکتر سعید کشمیری در جمع دانش‌آموزان نمونه خانواده ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: شما فرزندان پرسنل ایثارگر دانشگاه ممتاز و منتخب استان بوده و توانسته‌اید در زمینه‌های مختلف افتخارآفرین باشید.
وی تصریح کرد: از شما انتظارمی‌رود که جزو برگزیده‌های این جامعه باشید زیرا در خانواده بهترین افراد رشد کرده و بزرگ‌شده‌اید.
دکتر کشمیری خطاب به دانش‌آموزان نمونه خانواده ایثارگران دانشگاه بیان داشت: شما مأموریت دارید جایگاه ایثارگری والدین خود را حفظ کرده و در درس، رفتار و گفتار الگوی دیگر افراد جامعه باشید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رشد علمی، ممتاز بودن و بهترین بودن از ویژگی‌هایی است که شما باید تمام تلاش خود را به کار ببندید تا به این خصوصیات خوب دست پیدا کنید.
وی با اشاره به اینکه حضور و وجود چنین فرزندان منتخبی موجب افتخار است تصریح کرد: تمام سعی ما بر این است تا نشان دهیم که دانشگاه نسبت به این خانواده بزرگ و محترم متعهد است و دوست دارد شاهد رشد و ترقی و پیشتازی آن‌ها باشد.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: امروز روز شهید بوده و خوشبختانه در فرهنگ ما شهادت واژه‌ای بسیار مقدس است که تمام تلاش خود را برای ارج نهادن به فرهنگ شهادت و ایثار به کار می‌بندیم زیرا هرچه داریم اعم از امنیت، پیشرفت و یکپارچگی مملکت ناشی از ایثارگری‌های آنان است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: قائم‌مقام رییس دانشگاه در امور ایثارگران در طول سال به‌عنوان نماینده رییس دانشگاه به خانواده‌های ایثارگران سرکشی می‌کند که این‌یکی از کارهای مهمی است که در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.
وی عنوان داشت: شهیدان همیشه شمع درخشان راه تاریخ هستند، بعضی‌ها از جان خود می‌گذرند تا راه پیدا باشد و این مهم را شهیدان و ایثارگران به‌خوبی به انجام رساندند.
دکتر کشمیری یادآور شد: شما فرزندان ایثارگر یک مسئولیت بزرگ دارید که از بقیه افراد جامعه بیشتر است، شما مدافعان این اشخاص بزرگ بوده و باید آن‌ها را خوشحال کنید که هیچ‌چیز به‌اندازه خوب و ممتاز بودن نمی‌تواند والدین شما را خوشحال کند.

جانشین فرمانده سپاه‌ امام صادق (ع) بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اجرای برنامه‌های ارزشی، فرهنگی و تکریم شهدا و خانواده‌های ایثارگران پیشتاز است.

سرهنگ حمید خرم‌دل در همایش تجلیل از دانش‌آموزان ممتاز خانواده‌های شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: نگاه ویژه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی به موضوع تکریم شهدا و خانواده‌های ایثارگر ستودنی است.
وی خطاب به دانش‌آموزان ممتاز خانواده‌های شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شما دانش‌آموزان و فرزندان خانواده‌های شاهد و ایثارگر باید به پدران خود افتخار کنید زیرا پدران شما در مقطعی از تاریخ پرفرازونشیب ایران اسلامی با تمام وجود و با شهادت، اسارت، جانبازی و ایثارگری از ایران، انقلاب و اسلام دفاع کردند.
جانشین فرمانده سپاه‌ امام صادق (ع) بوشهر بابیان پیشرفت‌های علمی و صنعتی کشور به دست جوانانی که جنگ سخت را درک نکرده‌اند افزود: همان‌گونه که پدران شما فاتحان جنگ سخت شدند شما نیز باید با تحصیل و جهاد علمی که بسیار دشوارتر است به فتح قلعه‌های علم و دانش بپردازید.
سرهنگ حمید خرم‌دل تصریح کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر باید در مسیر دشواری که در پیشرو از پدران خود الگو بگیرند.
جانشین فرمانده سپاه‌ امام صادق (ع) بوشهر خاطرنشان کرد: تلاش در زمینه جهاد علمی ارمغانی را برای جامعه به همراه دارد و آن ابتکار، خلاقیت، ممتاز بودن تحصیلی و اخلاقی است.

مراسم تجلیل از دانش‌آموزان نمونه خانواده ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن ابن‌سینای این دانشگاه با حضور رییس و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و فرماندهان سپاه امام صادق (ع) بوشهر و مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر تقدیر شد.
این مراسم به همت امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 


 

خروج
آخرین اخبار
مراسم شب قدر و احیا در مسجد نبی اکرم (ص) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد+روایت تصویری
اعتکاف دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد+گزارش تصویری
امروز که دشمنان اسلام اقتدار و عزت ما را در سرتاسر جهان می‌بینند همه درگرو این کتاب روشنگر یعنی قرآن کریم و عنایت اهل‌بیت (ع) است.
کسب رتبه اول استان توسط روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری
رویکرد دانشگاه‌ها باید بر مبنای گام دوم انقلاب باشد/ گزارش تصویری
خوابگاه‌های نمونه و برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی می‌شوند
بهار بندگی
آغاز ثبت نام اعتکاف دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
فرصتی برای حضور عموم دانشجویان در ديدار با رهبر معظم انقلاب
بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد
بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان الگویی جامع با نگاه به جوانان بیان‌شده است
سیره حضرت زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی قرار گیرد/ بهترین الگو برای زنان
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «