شنبه ٠٣ فروردين ١٣٩٨
منو اصلی
منوی کاربردی
اوقات شرعی
اخبار > جنبش دانشجویی باید به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد
 


شماره خبر :٥٤٦٧٣١   تاریخ انتشار خبر : 1397/09/18    ا   ١٤:٣٠
 
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
جنبش دانشجویی باید به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: جنبش دانشجویی باید به سمت مطالبه گری پیش رفته و به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: جنبش دانشجویی باید به سمت مطالبه گری پیش رفته و به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی در گردهمایی مسئولین، معاونین و مدیران اجرایی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو افزود: جنبش دانشجویی باید روحیه انقلابی را به جامعه تزریق کرده و بصیرت و آگاهی جامعه را افزایش دهد.
وی تصریح کرد: دانشجو مؤذن جامعه است که اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود، این تعبیر بدان جهت است که همان‌گونه که مؤذن با اذان خود مردم را از خواب بیدار می‌کند و آن‌ها را به یاد یک عمل واجب بر زمین‌مانده می‌اندازد، زمانی که جامعه دچار خواب غفلت شده، دانشجو با قلم و اندیشه خود آن جامعه را به حرکت وا داشته و زنده می‌کند و اگر افولی در جامعه و آرمان‌های امام راحل (ره) و انقلاب رخ دهد با عزمی راسخ به صحنه می‌آید.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: ۱۶ آذر یک واقعه تاریخی ماندگار است که سابقه ۶۵ ساله دارد و هدف از این جنبش حرکت جوانان به‌سوی اصلاح وضعیت کشور و ایستادگی در برابر استکبار و استبداد بود بنابراین نام‌گذاری این روز مربوط به شهادت سه نفر از دانشجویانی بود که ۶۵ سال پیش طی سفر نیکسون، معاون وقت رئیس‌جمهور آمریکا به ایران اقدام به اعتراض و ایستادگی در مقابل وی شدند می‌باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی با اشاره به تعبیر خاص مقام معظم رهبری نسبت به دانشجویان که آنان را افسران جنگ نرم عنوان کردند، ابراز داشت: دانشجویان و جوانان انقلابی باید در راستای دفاع از انقلاب و حراست از ارزش‌های انقلابی و دینی به شکل آتش به اختیار وارد عمل شده و تکلیف مدارانه و توأم بابا بصیرت به ایفای نقش بپردازند.
وی بیان کرد: جنبش دانشجویی در قاموس یک حرکت عدالت طلبانه باید ضمن تلاش دائمی و جهاد علمی، وظیفه پیام‌رسانی با همان روشنگری و تبیین را فراموش نکند تا به این طریق بتواند به اهداف متعالی خود نائل شود.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: جنبش دانشجویی باید به جامعه بفهماند که مستکبر همیشه مستکبر بوده و اگر در دور ه ای نیز در لباس دوست ظاهر شود فریب آن را نخورند و در جهت تبیین مباحث در جامعه و روشنگری برم بنای نگاه انقلابی و عادلانه سعی و تلاش نمایند.
به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو گردهمایی مسئولین، معاونین و مدیران اجرایی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر با حضور دکتر مجتبی ابراهیمی معاونت طرح، برنامه و پشتیبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد. 

خروج
آخرین اخبار
سیره حضرت زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی قرار گیرد/ بهترین الگو برای زنان
سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط اساتید دانشگاه‌های استان نقد و بررسی شد/ گزارش تصویری
آغاز ثبت نام اعتکاف دانشجویی
حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به همراه جمعی از مسئولین دانشگاهی و نهاد رهبری در راهپیمایی ۲۲بهمن ماه
انقلاب اسلامی ایران یکی از تجلیات تأثیری حضرت زهرا (س) است
چهل‌ساله شدن انقلاب اسلامی موجب عصبانیت دشمنان شده است/ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز یک قدرت مطلق منطقه‌ای است
انقلاب اسلامی ایران به‌منزله هدیه الهی برای مردم است/ گزارش تصویری
برگزاری کارگاه معرفت افزایی اساتید با موضوع ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و غرب‌شناسی هم‌زمان با سراسر کشور در بوشهر
دانشجویان در خط مقدم تصمیم سازی و اجرای رویدادهای قرآنی قرار گیرند
امروز دشمن از ابزار های مختلفی برای نفوذ و ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده میکند
یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه است.
جنبش دانشجویی باید به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد
پیوندها

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «