سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

اخبار > پرستار نه‌تنها کار خود را انجام می‌دهد بلکه همانند شمعی است که به دنیای خود روشنایی می‌بخشد
 


شماره خبر :٥٦٢٨٥٣   تاریخ انتشار خبر : 1398/10/13    ا   ١٤:٠٣
 
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
پرستار نه‌تنها کار خود را انجام می‌دهد بلکه همانند شمعی است که به دنیای خود روشنایی می‌بخشد
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در جمع پرستاران، دانشجویان و پرسنل بیمارستان قلب ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: حضرت زینب (س) بزرگ بانوی جهان اسلام، بیدارگر و پیام‌رسان عاشورا است، عفت و پاک‌دامنی و تربیت علوی از حضرت، فردی با خصوصیات و صفات برجسته ساخته بود که به عقیله بنی‌هاشم مشهور شد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی با اشاره به گذشت، ایثار و صبر همراه با بصیرت حضرت زینب (س) در راه انجام تکلیف الهی خاطرنشان کرد: آن بانوی گرامی مثل پدر و مادر خود، درس ایثار و ازخودگذشتگی از جان و مال و تمام دارایی خویش را در راه خداوند به‌تمام‌معنا آموخته بود و از همان دوران کودکی تا آخر عمر مبارک خود بر آن مداومت داشت.
وی افزود: حضرت زینب (س) پرستاری دلسوز و مهربان بود و سراسر زندگی بابرکت ایشان به همراهی، مراقبت و پرستاری از عزیزترین بندگان خداوند سپری شد و این خصیصه بارز، آن حضرت را به الگوی نمونه پرستاران تبدیل کرده است و باید تلاش شود خصائص آن بانوی بزرگوار در بین بانوان جامعه اسلامی ما همچنان برجسته بماند و مادران مسلمانان این سرزمین الگویی زیبا از آن حضرت را در ذهن و خاطر دختران خود ترسیم کرده و آنان را در مقابل الگوهای منحرف غربی بیمه کنند
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پایان اظهار داشت: پرستاری از مشاغل سخت و البته ارزشمند در جامعه انسانی است و کسانی که عمر خود را در بیمارستان‌ها برای پرستاری و مراقبت از بیماران صرف می‌کنند اجری بزرگ در نزد خداوند متعال دارند که این پاداش معنوی با هیچ‌چیز دیگری قابل‌مقایسه و برابری نیست و باید گفت که پرستار نه‌تنها کار خود را انجام می‌دهد بلکه همانند شمعی است که به دنیای خود روشنایی می‌بخشد لذا قدر خودتان را در این امر معنوی بدانید.
 

خروج
اوقات شرعی

اطلاعیه
  • پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار حاج قاسم سلیمانی و همراهان او
    این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم. او نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(ره) بود، او همه‌ عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ او در همه‌ این سالیان بود. با رفتن او به حول و قوه‌ الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ دیشب آلودند.

  • بیانیه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های استان بوشهر در پی شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی
    خبر شهادت مجاهد نستوه و عارف میدان های نبرد حق علیه باطل، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش مخصوصا ابومهدی المهندس قلب مان را آکنده از غم و اندوه کرد، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به نوبه خود این شهادت را تبریک و تسلیت عرض کرده و آرزوی صبر و اجر برای همه دلدادگان مکتب امام راحل، امام خامنه ای و عاشقان انقلاب اسلامی دارد.

  • مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار ابو المهدی المهندس
    عروج ملکوتی و عارفانه سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) , مقام معظم رهبری(مدظله العالی) , مردم ولایت مدار ایران اسلامی و خانواده عزیز این شهید بزرگوار تسلیت و تبریک عرض می نماییم .