پیام مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر به مناسبت گرامیداشت دهه فجر

چهلمین و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحقق وعده الهی است؛ «ان تنصرواْ اللّه ینصرْکمْ و یثبّتْ أقْدامکمْ، اگر خدا را یارى کنید، خداوند یاریگرتان خواهد بود و گام‌هایتان را استوار خواهد ساخت.»

بسم‌الله الرحمن الرحیم

چهلمین و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحقق وعده الهی است؛ «ان تنصرواْ اللّه ینصرْکمْ و یثبّتْ أقْدامکمْ، اگر خدا را یارى کنید، خداوند یاریگرتان خواهد بود و گام‌هایتان را استوار خواهد ساخت.»

انقلاب اسلامی به رهبری فقیه عارف و سیاستمدار دوراندیش حضرت امام‌خمینی (ره) و از خودگذشتگی مردان و زنان این سرزمین در بهمن ‌سال پنجاه‌و‌هفت به پیروزی رسید. این انقلاب طی چهار دهه فرازهای حساس و روزها و سال‌های خطیری را با تکیه بر الطاف الهی و اعتماد و‌پشتیبانی مردم پشت سرگذاشت و این نهال روز به روز با صبر و شکیبایی تنومندتر شد. نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دوره معاصر با رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (ره) تاسیس و الهام بخش حرکت‌ها و نهضت‌های آرادی‌خواه و عدالت طلب و‌ ظلم‌ستیز جهان و تاثیر گذار بر همه معادلات بین المللی گردید و امروز نیز با رهبری خردمندانه و‌حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، همان مسیر روشن را با اقتدار ادامه می‌دهد.

انقلاب اسلامی ایران به‌یقین یکی از مردمی‌ترین رخدادهای دوران حاضر است. مردم آگاه، عدالت‌خواه و مجاهد ایران در همه مراحل پیروزی انقلاب اسلامی همواره خالصانه از بذل جان و مال خود برای برافراشتن پرچم اسلام و مبارزه با ظلم و استبداد و جهالت دریغ نکرد‌ه‌اند. حضور اقشار مختلف مردم اعم از پیر ‌و جوان،  زن‌ و مرد از همه اقشار و صنوف به‌ویژه آزادگان و محرومان جامعه و جانفشانی شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس در بزنگاه‌های تاریخی گواه روشنی بر این حقیقت است.

انقلاب دگرگون کننده ارزشها و پدید آورنده مفاهیم نوین انسانی و احیاکننده معارف دین در جامعه بود. مادام که این ارزشها برقرار و  جاری است انقلاب تداوم خواهد داشت . بیست‌ودوم بهمن ماه امسال نیز از این حیث ویژه است که جبهه ظلم و کفر همه توان خود را برای متوقف ساختن مسیر این انقلاب مردمی و فاصله انداختن بین مردم و آرمان‌های اصلی انقلاب به کار گرفته‌اند تا مگر در این صف خروشان و اراده آهنین خللی وارد آید. برای برافراشته ماندن پرچم جمهوری اسلامی ایران که پرچم ارزشها و فرهنگ ارجمند اسلام و ایران است، باید هم‌چون گذشته بر استواری و همبستگی پای فشاریم و بر آرمانهای انقلاب در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری ایستادگی کنیم، باشد که آن را به دست مصلح کل، امام عصر (عج) بسپاریم.

امسال فراگیری بیماری و شرایط خاص سبب شده است راهپیمایی شکوهمند بیست و دوم بهمن بصورت نمادین برگزار شود لکن عهد مردم با انقلاب و ارزشهای متعالی آن جاودانه است.

اینجانب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را بار دیگر به مردم شریف ایران به ویژه به دانشگاهیان استان بوشهر تبریک عرض می کنم.      عباس دشتی
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر

کلمات کلیدی
تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *